خانه / خبرها / ارسطوزاده : رویکرد وزارت میراث فرهنگی توسعه اقامتگاههای بومگردی است

ارسطوزاده : رویکرد وزارت میراث فرهنگی توسعه اقامتگاههای بومگردی است

محمدحسین ارسطو زاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر در نشست هم اندیشی با فعالان بخش گردشگری استان بوشهر گفت: از ابتدای سال ۹۸ تا کنون ۱۳ میلیون نفر گردشگر داخلی و چهار هزار و ۶۰۰ نفر گردشگر خارجی از ظرفیت‌ها و جاذبه های طبیعی، تاریخی و معنوی این استان بازدید و استفاده کردند.

وی همچنین از آمار سرمایه گذاری در این بخش گفت : در زمان حاضر ۵۵۱ میلیارد تومان اعتبار در حوزه گردشگری استان سرمایه‌گذاری شده که برخی از آنها به نتیجه رسیده و برخی دیگر در دست بهره‌برداری  هستند که با این میزان سرمایه‌گذاری ۲۰۲ هزار و ۶۷۶ مترمربع فضا به تاسیسات گردشگری استان بوشهر اضافه می‌شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر افزود : دربخش اقامتی استان نیز سرمایه گذاری خوبی صورت پذیرفته است که با اجرای این پروژه‌ها ۲هزار و ۸۵۷ تخت در قالب یک هزار و ۱۷۹ اتاق به ظرفیت اقامتگاهی استان اضافه و با بهره‌برداری از آنها ۷۷۳ فرصت شغلی در استان فراهم خواهد شد.

ارسطو زاده ادامه داد : یکی از رویکردهای این وزرات توسعه اقامتگاه‌های بومگردی است که در سالجاری تاکنون ۱۵ اقامتگاه بومگردی در استان بوشهر به بهره برداری رسیده است .

وی اظهار کرد: تعداد هتل‌های استان بوشهر در سال ۹۲ ، ۱۴ مورد بوده که این میزان امروز به ۲۲ هتل رسیده است و با این آمار اتاق‌ها از ۵۹۰ به ۸۹۰، تخت‌ها از هزار و ۴۶۵ به ۲هزار و ۳۸۰ تخت رسیده است .

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی همچنین از آمار های افزایش یافته در دفاتر و اقامتگاههای بومگردی از سال ۹۲ در مقایسه با سال ۹۸ گفت :  دفترهای خدمات مسافرتی در سال ۹۲  ، ۱۵ دفتر بوده که امروز به۳۲ مورد رسیده است و همچنین اقامتگاه‌های بومگردی نیز ازصفر به ۲۵ اقامتگاه افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: اقدام‌های انجام شده  در بخش توسعه فضاهای اقامتی برای گردشگران در استان بوشهر متناسب با ورود گردشگران نیست و حضور سرمایه‌گذار بخش خصوصی در این حوزه ضروری است.

ارسطو زاده گفت: مجموعه اقامتگاهی، آژانس‌های مسافرتی و راهنمایان گردشگری از ابزارهای حرکت مجموعه گردشگری هستند که عملکرد هماهنگ آنها باعث ایجاد رونق گردشگری می‌شود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهرگفت: با توجه به تاکید دولت به حضور مجامع عمومی، بخش خصوصی و تشکل‌های مردمی در رونق اقتصادی انتظار می‌رود از این ظرفیت در بخش توریسم استفاده شود.

وی تاکید کرد: چشم انداز کشور در بخش توریسم بیش از ۳۰ میلیارد دلار است که با توجه به توانمندی استان انتظار می‌رود  بوشهر بتواند سهم قابل توجهی در تحقق این درآمد داشته باشد.////

Share in whatsapp «به اشتراک گذاری در واتس آپ»

همچنین ببینید

تصویب 15 نقشه نوسازی در بافت تاریخی بوشهر

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی بوشهر از تصویب 15 نقشه نوسازی در بافت تاریخی بوشهر خبر داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *