خانه / خبرها / ارسطوزاده : شهرستان دشتی نیازمند طرح جامع گردشگری است

ارسطوزاده : شهرستان دشتی نیازمند طرح جامع گردشگری است

شهرستان دشتی نیازمند طرح جامع گردشگریست

محمد حسین ارسطو زاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان در جلسه ای که با حضور فرماندار شهرستان دشتی ، اعضای شورای اسلامی شهرستان و بخش ها ، معاون شهرداری و دیگر مسولین شهرستانی در محل دفتر فرماندار ی شهرستان دشتی برگزار شده بود گفت : میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری پرکار و با قابلیت های بالاست که قالب های مختلف هر کدام از حوزه ها نشانگر اهمیت و دایره فعالیتی بالای این دستگاه می باشد.

ارسطو زاده افزود : در حوزه صنایع دستی و گردشگری می توان با سرمایه گذاری کم به اشتغال بالایی رسید و این نشان از ظرفیت مهم این دو حوزه دارد که به همین سبب توقعات زیادی از این دستگاه اجراییست.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ادامه داد : در بازدیدی که از جاذبه های شهرستان نظیر کلات مند ، قلعه محمد خان ،کارگاه های صنایع دستی و اقامتگاه های بومگردی داشتیم با این ظرفیت و پتانسیل بالا شهرستان دشتی نیازمند طرح جامع گردشگریست و برای رسیدن به این مهم می طلبد راه و شهرسازی ، شهرداری ، شبکه بهداشت و … نقش خودرا به خوبی ایفا کنند و میراث فرهنگی هم در این مورد از این قضیه مستثنی نخواهد بود.

ارسطو زاده تصریح کرد : ما از طرح ها ، نظرات وایده های سازنده و راهگشایی که کمک می کند شهرستان دشتی به جایگاه واقعی خود در حوزه میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری برسد استقبال می کنیم .

عبدالله نادری فرماندار شهرستان دشتی در این دیدار گفت : صنایع دستی شهرستان کم نظیر و حتی در بحث عبا بافی بی نظیر است و با حمایت دولت تدبیر و امید در خصوص آموزش و تولید صنایع دستی شهرستان توسعه یافته است.

نادری افزود : باید از ظرفیت های ملی و با احداث کارگاه های مورد نیاز صنعتگران و ساماندهی تولیدات آنان از تولید تا عرضه و فروش حمایت کنیم که مطمئنا به ایجاد اشتغال پایدار خواهد انجامید.

فرماندار دشتی در پایان گفت : آب و هوای دشتی در مناطق آن مختلف بوده و می توان از این نوع تنوع آب و هوا جذب گردشگر نمود که می طلبد سرمایه گذاران بخش خصوصی در این حوزه ورود کنند و زیر ساخت های بومگردی و گردشگری شهرستان را تقویت نمایند.

Share in whatsapp «به اشتراک گذاری در واتس آپ»

همچنین ببینید

تصویب 15 نقشه نوسازی در بافت تاریخی بوشهر

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی بوشهر از تصویب 15 نقشه نوسازی در بافت تاریخی بوشهر خبر داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *