خانه / خبرها / ارسطو زاده : خلیج فارس نعمت گردشگری استان بوشهر است +تصاویر

ارسطو زاده : خلیج فارس نعمت گردشگری استان بوشهر است +تصاویر

مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر از ظرفیت های دریایی استان در بخش گردشگری گفت : استان بوشهر به دلیل قرار گیری در پهنه نیلگون خلیج فارس بستر مناسبی برای توسعه صنعت گردشگری دارد .

۵۷

به گزارش روابط‌عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر ارسطو زاده با بیان اینکه استان بوشهر ۹۰۰ کیلومتر مرز آبی با خلیج فارس دارد گفت : در این هم مرزی شاهد سواحل های مختلفی از سواحل مرجانی ، ماسه ایی ، جنگلی و صخره ایی هستیم که این همه تنوع در یک استان می تواند برای گردشگر فرصت های انتخاب متعددی برای حضور در این استان را داشته باشد .

او همچنین اضافه کرد : زیر ساخت های لازم در اغلب شهرها و روستاهای ساحلی برای اسکان مسافرین فراهم شده که بعضا اغلب روستاهای نوار ساحلی استان تحت پروژه بوشهر توریسم تا حدودی توانسته اند استانداردهای مورد نظر را رعایت و زیر ساخت ها را توسعه دهند .

مدیرکل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر از ظرفیت های دیگر دریایی استان بوشهر شامل تورهای دریایی با لنج های صیادی و قایق های ماهی گیری نیز خبر داد و از کشتی های تفریحی که در این استان در بخش گردشگری فعالیت می کنند اشاره کرد .

ارسطو زاده در ادامه به معرفی برخی از این کشتی ها اشاره کرد و گفت : سال گذشته با حمایت از تولید ملی اولین کشتی گردشگری ساخت ایران که تماما از مواد اولیه داخلی ساخته شد به آب انداخته شد و هم اکنون در بخش گردشگری فعالیت می کند که این نوید روزهای خوبی را برای توسعه صنعت گردشگری دریایی دارد .

ارسطو زاده با بیان مشخصات این کشتی گردشگری گفت : طرفیت پذیرش در این ۲۰۰ نفر می باشد که دارای ۲ سالن و یک کافی شاپ بر روی عرشه می باشد و می تواند با تعریف مسیر های دریایی به سایر استانها خاطره خوبی را در ذهن آنانی که به گردشگری دریایی علاقه دارند نهادینه کند .

محمدحسین ارسطو زاده مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر در پایان از افتتاح و به آب اندازی کشتی گردشگری دیگری که آن هم ساخت ایران است خبر داد و گفت : فرصت های سرمایه گذاری بیشماری در این صنعت نوپا و آن هم در بخش دریایی است که با سرمایه گذاری در این راستا می توان شاهد اتفاقات خوب اقتصادی در این استان باشیم .پایان / / / /

تصاویری از کشتی گردشگری تارا

Share in whatsapp «به اشتراک گذاری در واتس آپ»

همچنین ببینید

تمدید تعطیلی موزه های بوشهر

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی بوشهر از تمدید تعطیلی موزه های استان خبر داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *