خانه / خبرها / ارسطو زاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی : 17 اثر صنایع دستی استان نشان ملی مرغوبیت گرفتند+تصاویر

ارسطو زاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی : 17 اثر صنایع دستی استان نشان ملی مرغوبیت گرفتند+تصاویر

محمد حسین ارسطو زاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی گفت : در پنجمین داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی کشور از ۲۲ اثر ارسالی استان ، پس از ارزیابی داوران و کارشناسان امر ۱۷ اثر نشان ملی مرغوبیت گرفتند.

 

 

ایشان اضافه کرد : صنایع دستی استان بوشهر از لحاظ تنوع و رنگ زبانزد بوده و در سال قبل دو اثر خوس دوزی و رند بافی حائز دریافت مهر اصالت و نشان جهانی شدند.

لیلا رحیمی معاون صنایع دستی در این باره گفت : داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی هر ۲ سال یک بار برگزار می شود که این بار استان فارس میزبان بوده  و در این دوره ها  محصولات صنایع دستی از لحاظ مرغوبیت ، نوآوری ، کیفیت ، کاربردی بودن و … مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند.

رحیمی با اشاره به اینکه امسال ۲۲ پرونده ای که از طرف معاونت صنایع دستی قابلیت دریافت نشان ملی مرغوبیت را داشتند به مرحله ارزیابی و داوری ارسال شدند گفت : ما در طول سال با آموزش های تولید محور به منظور بالا بردن سطح فنی و هنری صنعتگران اقدام  می کنیم که در این بین صنعتگرانی که متقاضی دریافت نشان ملی جهت محصولات تولیدی خود هستند با ارسال اثر به این معاونت ، پس از بررسی های لازم کارشناسان معاونت صنایع دستی استان ، پرونده هایی که قابلیت دریافت این نشان را دارند انتخاب و به مرحله داوری ارسال می شوند.

معاون صنایع دستی در پایان افزود : پرونده های ارسالی در رشته های عبابافی ، بافته های داری ، خوس دوزی ، زیورآلات سنتی ، حصیر بافی و سراجی سنتی بودند که دراین مرحله مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفتند.

 

Share in whatsapp «به اشتراک گذاری در واتس آپ»

همچنین ببینید

تصویب 15 نقشه نوسازی در بافت تاریخی بوشهر

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی بوشهر از تصویب 15 نقشه نوسازی در بافت تاریخی بوشهر خبر داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *