خانه / خبرها / استاندار بوشهر : کارگروه رفع مشکلات حوزه فعالان گردشگری تشکیل شود .

استاندار بوشهر : کارگروه رفع مشکلات حوزه فعالان گردشگری تشکیل شود .

به مناسبت هفته گردشگری نشست هم اندیشی فعالان حوزه گردشگری با حضور استاندار بوشهر ، معاونین استانداری ، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر ، مدیران کل دستگاههای اجرایی ذیربط ،نمایندگان هتلداران ،اقامتگاههای بومگردی،راهنمایان گردشگر و آژانسهای مسافرتی برگزار شد

عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر در نشست هم اندیشی فعالان عرصه گردشگری ضمن تبریک هفته گردشگری به همه فعالان این عرصه گفت : اگر بتوانیم به یک زبان مشترک در بخش دولتی و خصوصی برسیم می توانیم پاره عظیمی از مشکلات این حوزه را مرتفع کنیم .

وی ادامه داد : بوشهر در حوزه گردشگری دارای تمامی ظرفیت های ممکن است که با برنامه ریزی و معرفی بصورت صحیح و به بهترین شکل ممکن چرخ این صنعت را میتوانیم به گردش در آوریم .

استاندار بوشهر همچنین از ظرفیت های خوب و استثنایی در بخش گردشگری دریایی گفتند و اظهار داشتند: استان بوشهر دارای چنین ظرفیت خوبی است که سالهاست مغفول مانده و با ورود بخش خصوصی در این حوزه و سرمایه گذاری در آن می توان به دست آوردهای خوبی در توسعه هر چه بیشتر این بخش داشت .

گراوند یادآورشد : این نشست ها باید تداوم داشته باشد تا ما بتوانیم مشکلات را بهتر رصد کنیم و از کمی ها و کاستی ها مطلع شویم و با هم در کنار هم استان بوشهر را بهتر معرفی کنیم تا جذب گردشگر بهتری داشته باشیم .

عبدالکریم گراوند با بیان اینکه دولت جلساتی تحت عنوان دولت با بخش خصوصی برگزار میکند گفت : باید کارگروهی تخصصی در این حوزه تشکیل شود و در این جلسات مشکلات و معظلات توسط بخش خصوصی در آن ارائه شود و کارشناسان به تبادل نظر جهت پیشنهاد بپردازند و در نهایت در یک جلسه با حضور کلیه دستگاههای اجرایی و نمایندگان این کارگروه در جهت حل آن اقدام کنیم .

گراوند در بحث اشتغال تشریح کرد : قانون گذار هیچ هفت خوانی را برای بخش خصوصی تعریف نکرده است بلکه این ما هستیم که با برداشت های ناصحیح و تفسیر به رای برای بحث تولید اشتغال خوان های سیستم اداری را ساخته اییم .

استاندار بوشهر همچنین در بحث مالیاتی برای جامعه هتلداران استان بوشهر از مدیرکل این اداره خواست تا با بازنگری و تشکیل جلساتی با این بخش به مشکلات آنان در بحث های معافیت های مالیاتی و ارزش افزودی رسیدگی جدی کنند .

گراوند از ظرفیت های بالقوه استان بوشهر در تمامی فصول نیز اشاره کرد و گفت : بوشهر ۷ ماه از سال را دارای بهترین آب و هوا است و در بقیه فصول نیز به آن میزان تبلیغاتی که شده است گرم نیست و بعضا این گرما نیز خود جاذبه های زیبایی دارد که با ۶ میلیون نفر نخل و تفریحات دریایی در این فصل می توان بخش دیگری از گردشگری استان را معرفی کرد .

عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر در پایان با اشاره به رفع مشکلات ارائه شده توسط فعلان عرصه گردشگری گفت : تمام سعی مجموعه دولت برای بهبود وضعیت در جهت حضور سرمایه گذاری بخش خصوصی است زیرا معتقدیم که دولت سرمایه گذار خوبی در حوزه گردشگری نیست و با رفع موانع در این بخش می توانیم کمک شایانی برای توسعه این صنعت نوپا داشته باشیم .

مهرداد ستوده معاون امور عمرانی استانداری بوشهر در این نشست ضمن گرامیداشت هفته گردشگری و تبریک به فعالان این حوزه گفت : این معاونت آمادگی لازم و کافی برای ورود به عرصه گردشگری را داشته ودارد و نقشه راه توسعه این صنعت را آماده خواهد کرد .

مهرداد ستوده با بیان آمارهای سال ۹۷ در حوزه گردشگری تشریح کرد  : با آنچه که در سال ۹۷ به صورت جدی بعنوان پروژه بوشهر توریسم در روستاها راه اندازیم کردیم و هنوز نیز ادامه خواهد داشت ، باعث گردید مطالبات مردمی در تمامی روستاها به سمت گردشگری سوق پیدا کند و هم اکنون در بخش عشایری ، روستایی ، شهری و دریایی به یک گفتمان تبدیل شده است .

معاون امور عمرانی استانداری  همچنین از ورود جدیتر بخش خصوصی در عرصه گردشگری سخن گفت و در پایان افزود : اولویت درخواست های تسهیلات را برای صنعت گردشگری در نظر گرفته اییم و سیاست دفتر روستایی را نیز بر همین مبنا اعمال کرده اییم تا بتوانیم شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم .

Share in whatsapp «به اشتراک گذاری در واتس آپ»

همچنین ببینید

تعیین مسیر گردشگری آثار تاریخی پایگاه های میراث فرهنگی بوشهر

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر از تعیین مسیر گردشگری آثار تاریخی پایگاه های میراث فرهنگی استان خبر داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *