خانه / خبرها / استاندار بوشهر : کارگروه رفع مشکلات حوزه فعالان گردشگری تشکیل شود .

استاندار بوشهر : کارگروه رفع مشکلات حوزه فعالان گردشگری تشکیل شود .

به مناسبت هفته گردشگری نشست هم اندیشی فعالان حوزه گردشگری با حضور استاندار بوشهر ، معاونین استانداری ، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر ، مدیران کل دستگاههای اجرایی ذیربط ،نمایندگان هتلداران ،اقامتگاههای بومگردی،راهنمایان گردشگر و آژانسهای مسافرتی برگزار شد

عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر در نشست هم اندیشی فعالان عرصه گردشگری ضمن تبریک هفته گردشگری به همه فعالان این عرصه گفت : اگر بتوانیم به یک زبان مشترک در بخش دولتی و خصوصی برسیم می توانیم پاره عظیمی از مشکلات این حوزه را مرتفع کنیم .

وی ادامه داد : بوشهر در حوزه گردشگری دارای تمامی ظرفیت های ممکن است که با برنامه ریزی و معرفی بصورت صحیح و به بهترین شکل ممکن چرخ این صنعت را میتوانیم به گردش در آوریم .

استاندار بوشهر همچنین از ظرفیت های خوب و استثنایی در بخش گردشگری دریایی گفتند و اظهار داشتند: استان بوشهر دارای چنین ظرفیت خوبی است که سالهاست مغفول مانده و با ورود بخش خصوصی در این حوزه و سرمایه گذاری در آن می توان به دست آوردهای خوبی در توسعه هر چه بیشتر این بخش داشت .

گراوند یادآورشد : این نشست ها باید تداوم داشته باشد تا ما بتوانیم مشکلات را بهتر رصد کنیم و از کمی ها و کاستی ها مطلع شویم و با هم در کنار هم استان بوشهر را بهتر معرفی کنیم تا جذب گردشگر بهتری داشته باشیم .

عبدالکریم گراوند با بیان اینکه دولت جلساتی تحت عنوان دولت با بخش خصوصی برگزار میکند گفت : باید کارگروهی تخصصی در این حوزه تشکیل شود و در این جلسات مشکلات و معظلات توسط بخش خصوصی در آن ارائه شود و کارشناسان به تبادل نظر جهت پیشنهاد بپردازند و در نهایت در یک جلسه با حضور کلیه دستگاههای اجرایی و نمایندگان این کارگروه در جهت حل آن اقدام کنیم .

گراوند در بحث اشتغال تشریح کرد : قانون گذار هیچ هفت خوانی را برای بخش خصوصی تعریف نکرده است بلکه این ما هستیم که با برداشت های ناصحیح و تفسیر به رای برای بحث تولید اشتغال خوان های سیستم اداری را ساخته اییم .

استاندار بوشهر همچنین در بحث مالیاتی برای جامعه هتلداران استان بوشهر از مدیرکل این اداره خواست تا با بازنگری و تشکیل جلساتی با این بخش به مشکلات آنان در بحث های معافیت های مالیاتی و ارزش افزودی رسیدگی جدی کنند .

گراوند از ظرفیت های بالقوه استان بوشهر در تمامی فصول نیز اشاره کرد و گفت : بوشهر ۷ ماه از سال را دارای بهترین آب و هوا است و در بقیه فصول نیز به آن میزان تبلیغاتی که شده است گرم نیست و بعضا این گرما نیز خود جاذبه های زیبایی دارد که با ۶ میلیون نفر نخل و تفریحات دریایی در این فصل می توان بخش دیگری از گردشگری استان را معرفی کرد .

عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر در پایان با اشاره به رفع مشکلات ارائه شده توسط فعلان عرصه گردشگری گفت : تمام سعی مجموعه دولت برای بهبود وضعیت در جهت حضور سرمایه گذاری بخش خصوصی است زیرا معتقدیم که دولت سرمایه گذار خوبی در حوزه گردشگری نیست و با رفع موانع در این بخش می توانیم کمک شایانی برای توسعه این صنعت نوپا داشته باشیم .

مهرداد ستوده معاون امور عمرانی استانداری بوشهر در این نشست ضمن گرامیداشت هفته گردشگری و تبریک به فعالان این حوزه گفت : این معاونت آمادگی لازم و کافی برای ورود به عرصه گردشگری را داشته ودارد و نقشه راه توسعه این صنعت را آماده خواهد کرد .

مهرداد ستوده با بیان آمارهای سال ۹۷ در حوزه گردشگری تشریح کرد  : با آنچه که در سال ۹۷ به صورت جدی بعنوان پروژه بوشهر توریسم در روستاها راه اندازیم کردیم و هنوز نیز ادامه خواهد داشت ، باعث گردید مطالبات مردمی در تمامی روستاها به سمت گردشگری سوق پیدا کند و هم اکنون در بخش عشایری ، روستایی ، شهری و دریایی به یک گفتمان تبدیل شده است .

معاون امور عمرانی استانداری  همچنین از ورود جدیتر بخش خصوصی در عرصه گردشگری سخن گفت و در پایان افزود : اولویت درخواست های تسهیلات را برای صنعت گردشگری در نظر گرفته اییم و سیاست دفتر روستایی را نیز بر همین مبنا اعمال کرده اییم تا بتوانیم شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم .

Share in whatsapp «به اشتراک گذاری در واتس آپ»

همچنین ببینید

ساماندهی 1000 اثر تاریخی منقول در موزه منطقه ای خلیج فارس

محمد حسین ارسطو زاده مدیر کل میراث فرهنگی بوشهر : «”۱۰۰۰ اثر تاریخی منقول” در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *