خانه / خبرها / بازدید استاندار بوشهر از آثار و بناهای تاریخی شهر بوشهر+تصاویر

بازدید استاندار بوشهر از آثار و بناهای تاریخی شهر بوشهر+تصاویر

عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر و سعید زرین فر معاون امور اقتصادی استانداری به همراه ارسطو زاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی از آثار تاریخی شهر بوشهر بازدید کردند.

گراوند در این بازدید با اشاره به اهمیت حفظ و احیای ابنیه های تاریخی شهر بوشهر افزود : میراث فرهنگی ، شهرداری و دیگر دستگاه های دخیل در امر گردشگری باید با همت مضاعف و تلاش در جهت توسعه زیر ساخت های این حوزه تلاش کنند و با فعال نمودن بخش خصوصی به رونق گردشگری استان کمک نمایند .

محمد حسین ارسطو زاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی در این بازدید گفت : هدف از این بازدید بررسی و ارزیابی جاذبه های تاریخی و فرهنگی استان بوده که با توجه به فرا رسیدن فصل گردشگری که با بهتر شدن وضعیت آب و هوایی استان اتفاق می افتد بدنبال ساماندهی و بهبود فضاهای گردشگری هستیم .

ارسطوزاده ضمن بازدید از قلعه تاریخی ریشهر و با توجه به اهمیت این بنا که بعنوان اولین بنای ثبت شده در فهرست آثار ملی می باشد بیان کرد : در این محوطه تاریخی باید مطالعات باستان شناسی بیشتری صورت گیرد ، اما به دلیل عدم دسترسی کامل به آن این مهم تا کنون صورت نگرفته و نیازمند آزادسازی این محوطه جهت گمانه زنی و تحقیقات باستانی می باشد .

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی در بازدید از موزه منطقه ایی نیز خبر از بهره برداری آن تا دهه فجر را دادند و با اشاره به پتانسیل این منطقه ، لزوم محوطه سازی بصورت چند منظوره با ساماندهی فضای سبز که بعضا از گیاهان بومی منطقه باشد خبر داد .

در این بازدید ها از بناهای تاریخی تنگستانی و عمارت هفت بنگله نیز بازدید بعمل آمد که واگذاری عمارت تنگستانی با اولویت تبدیل شدن آن به تفرجگاه با توجه به سابقه تاریخی و همچنین حفاظت و نگهداری عمارت هفت بنگله برابر قانون توسط دستگاههای دولتی تاکید شد.

در پایان استاندار بوشهر به همراه هیات همراه از عمارت ملک بازدید کردند که این عمارت به بخش خصوصی با طرح مجتمع اقامتی-پذیرایی واگذار شده است .

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ادامه داد که یکی از اولویت های مجموعه میراث فرهنگی استان حفظ ، مرمت و احیای آثار تاریخی است که به دنبال آن با فعال نمودن بخش خصوصی و واگذاری این بناها به این بخش و تعریف کاربری های مناسب گردشگری و فرهنگی به دنبال رونق بیش از پیش این صنعت در استان هستیم . پایان /////

 

Share in whatsapp «به اشتراک گذاری در واتس آپ»

همچنین ببینید

تمدید تعطیلی موزه های بوشهر

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی بوشهر از تمدید تعطیلی موزه های استان خبر داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *