خانه / خبرها / بازدید مدیر کل حفظ و احیای آثار و بناهای تاریخی وزارت میراث فرهنگی از جزیره خارگ + تصاویر

بازدید مدیر کل حفظ و احیای آثار و بناهای تاریخی وزارت میراث فرهنگی از جزیره خارگ + تصاویر

سید هادی احمدی روئینی چهارشنبه ۶ آذرماه ۱۳۹۸ برای بازدید از جزیره خارگ به استان بوشهر سفر کرد.

مدیر کل دفتر حفظ و احیای آثار و بناهای تاریخی وزارت میراث فرهنگی کشور صبح روز چهارشنبه به دعوت امام جمعه و شورای شهر جزیره خارگ برای بازدید از آثار تاریخی وارد جزیره خارگ شدند و در بدو ورود جلسه شورای شهر با فعالین اجتماعی میراث فرهنگی تشکیل شد .

سیدهادی احمدی روئینی مدیر کل دفتر حفظ و احیای آثار و بناهای تاریخی وزارت میراث فرهنگی کشور پس از این نشست جهت بررسی و وضعیت آثار تاریخی به همراه جمعی از فعالین اجتماعی به بازدید از کلیسای نسطوریان ، گوردخمه های پالمیران ،بقعه میرمحم حنفیه ، قنات های جزیره خاک ، باغ بصیرون و . . . پرداختند .

احمدی روئینی ضمن بازدید از این آثار گفت : برای اولین بار است که به این جزیره سفر می کنم و از دیدن آثاری به این فاخری شگفت زده هستم زیرا این آثار رامیتوان سندی برای اثبات سلطه همیشگی ایران بر خلیج فارس دانست .

وی همچین ادامه داد : در بحث گردشگری این جزیره پتانسیل های بالقوه ایی وجود دارد که باید با برنامه ریزی و پرداختن به مسائل امنیتی آن و تامین زیرساخت های برای توسعه این صنعت در جزیره تمامی مسئولین تلاش کنند تا در کنار ظرفیت نفتی این جزیره ، صنعت گردشگری رونق پیدا کند .

سیدهادی احمدی روئینی مدیر کل دفتر حفظ و احیای آثار و بناهای تاریخی از دغدغه های مردم این جزیره نسبت به آثار تاریخی سخن گفت و آنان را حافظان اصلی این میراث در طول قرنها عنوان کرد .

سید احمد روئینی با بیان برخی تصمیمات گرفته شده برای آثار تاریخی اظهار کرد : در دو مرحله کوتاه مدت و بلند مدت برای این آثار برنامه هایی با همکاری و هم افزایی شرکت ها و ادارات در جزیره در نظر گرفته اییم تا بتوانیم آنچنان که شایسته بازدید هموطنان می باشد ، این آثار را ساماندهی کنیم و در دراز مدت بتوانی از این آثار به نحو بهتری حفاظت و احیا نمایم .

نصرالله ابراهیمی معاون میراث فرهنگی استان بوشهر نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور مدیران وزارت با توجه به حساسیت های این آثار و دغدغه های مردم جزیره خارگ گفت : با برنامه ریزی های صورت گرفته و مذاکرات انجام شده به زودی برخی آثار ناملموس و ملموس در این جزیره که شناسای شده است ، به ثبت ملی خواهند رسید .

ابراهیمی ادامه داد : مجموعه میراث فرهنگی استان بوشهر تمام تلاش خود را برای حفظ و احیا برخی از این آثار انجام داده و این مهم با همراهی و همکاری همین فعالین میراث فرهنگی جزیره خارگ بوده است .

معاون میراث فرهنگی استان بوشهر با بیان برخی از عملیات های صورت پذیرفته در این مدت اظهار کرد : برای سال ۹۸ و ۹۹ نیر برخی برنامه های بلند مدت و کوتاه مدتی داریم که می تواند تا حدودی دغدغه های میراثی مردم جزیره خارگ را کم کند .

در ادامه این بازدید ها مدیر کل دفتر حفظ و احیای آثار و بناهای تاریخی وزارت ، معاون میراث فرهنگی استان بوشهر ، نماینده میراث فرهنگی جزیره خارگ و برخی فعالین اجتماعی به بازدید از جزیره خارکو ، بافت سنتی و همچنین اولین اقامتگاه بومگردی این جزیره پرداختند . پایان / / /

Share in whatsapp «به اشتراک گذاری در واتس آپ»

همچنین ببینید

تمدید تعطیلی موزه های بوشهر

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی بوشهر از تمدید تعطیلی موزه های استان خبر داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *