خانه / خبرها / برنامه های هفته گردشگری در استان بوشهر اجرا شد

برنامه های هفته گردشگری در استان بوشهر اجرا شد

۳ اقامتگاه بومگردی در هفته گردشگری افتتاح گردید
هفته گردشگری سالانه در کشور از ۵ مهرماه مصادف با روز جهانی گردشگری آغاز و تا ۱۲ مهر ماه بعنوان هفته گردشگری شناخته می شود . از این رو در این هفته برنامه های متنوعی در جهت توسعه هرچه بیشتر صنعت گردشگری در کشور صورت می پذیرد.


محمدحسین ارسطوزاده سرپرست اداره کل میراث فرنگی،گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر ضمن گرامیداشت این هفته از برنامه های اجرا شده گفت : با توجه به شعار امسال ( آموزش ، مهارت ، اشتغال ) سعی شد که برنامه های با همین محوریت صورت پذیرد که در این راستا برنامه های آموزشی همچون عکاسی ، نقاشی ، تاریخ شناسی ، بافت تاریخی و ابنیه ها و . . . در سراسر استان برگزار گردید..
ارسطوزاده ادامه داد : در بحث های فرهنگی نیز با حضور سمن ها و برخی ادارات در پاکسازی محوطه های تاریخی و سواحل برنامه هایی را اجرا کردیم که حضور پرشور سازمانهای مردم نهاد را در این بخش شاهد بودیم..
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی بوشهر با بیان اهمیت جایگاه بومگردی ها و نقش آن درتوسعه صنعت گردشگری اظهار کرد : در هفته گردشگری ما شاهد افتتاح ۳ اقامتگاه بومگردی بودیم که میزان رشد اشتغال خوبی را دراین زمینه داشته اییم.
او همچنین ادامه داد : اقامتگاه بومگردی آهید شهر کنگان با ۲۰۰۰ میلیون ریال سرمایه گذاری با اشتغال ۲ نفر ، اقامتگاه بومگردی محتشم شهر ابپخش با سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیون ریال و اشتغال ۲ نفر ، اقامتگاه بومگردی پیسو در بندر رستمی با سرمایه گذاری ۲۰۰۰ میلیون ریال و اشتغال ۲ نفر از جمله پروژه های مهم در این هفته بودند که افتتاح و به بهره برداری رسیدند.
او اضافه کرد : رشد و توسعه بومگردی ها می تواند زمینه توسعه صنعت گردشگری را با خدماتی که ارائه می دهند گسترش دهد و برنامه آتی ما نیز برای توسعه اقامتگاهها در استان بوشهر است
محمد حسین ارسطو زاده در پایان با بیان نقش موثر این سرمایه گذاری در این حوزه گفت : استان بوشهر ، استان مستعدی برای گردشگری است و باید در این زمینه سرمایه گذاری شود و بسته های سرمایه گذاری و ارائه آن صورت پذیرد و مسیر سرمایه گذاری تسهیل دهیم .

Share in whatsapp «به اشتراک گذاری در واتس آپ»

همچنین ببینید

ساماندهی 1000 اثر تاریخی منقول در موزه منطقه ای خلیج فارس

محمد حسین ارسطو زاده مدیر کل میراث فرهنگی بوشهر : «”۱۰۰۰ اثر تاریخی منقول” در …