خانه / خبرها / تعیین مسیر گردشگری آثار تاریخی پایگاه های میراث فرهنگی بوشهر

تعیین مسیر گردشگری آثار تاریخی پایگاه های میراث فرهنگی بوشهر

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر از تعیین مسیر گردشگری آثار تاریخی پایگاه های میراث فرهنگی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر، جلسه بررسی برنامه ها و اقدامات پایگاه های ملی میراث فرهنگی استان با حضور مدیران این پایگاه ها برگزار شد.

محمدحسین ارسطوزاده مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر در این جلسه به تشریح فعالیت های انجام شده پایگاه های ملی استان پرداخت و گفت: «اقدامات خوب و ارزشمندی در راستای ساماندهی، مرمت و استحکام بخشی آثار تاریخی استان انجام شده که این اقدامات باید تدوام پیدا کند.»

او افزود: «برنامه های پیش رو باید برای تقویت گردشگری در مسیر محدوده پایگاه های ملی استان تدوین شود و همچنین در کنار این فعالیت ها حفاظت از ابنیه ها و محوطه های تاریخی نیز با برنامه های علمی و عملی در دستور کار مدیران پایگاه ها قرار بگیرد.»

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر حفظ آثار تاریخی کاخ های بردک سیاه و چرخاب، گوردختر، کوشک اردشیر و قلعه نصوری را یکی از اولویت های مهم پایگاه ها دانست و تاکید کرد: «هر کدام از این آثار یک هویت ملی است که باید به طور جدی و با شناسایی نقاط آسیب پذیر، در راستای تثبیت و مرمت آنان تلاش کرد.»

در پایان مقرر شد که مسیر گردشگری در کاخ های هخامنشی دشتستان، محوطه های تاریخی سیراف و بافت قدیم بندر بوشهر با تکمیل نورپردازی و نصب تابلوهای راهنما تعیین شود.

Share in whatsapp «به اشتراک گذاری در واتس آپ»

همچنین ببینید

تهیه طرح ساماندهی گذر تاریخی بهبهانی در بافت بوشهر

مسول پایگاه میراث فرهنگی بافت تاریخی بوشهر از آماده سازی طرح ساماندهی گذر تاریخی بهبهانی خبر داد.

یک نظر

  1. درود
    باز هم آثار تاریخی تنگستان و قلعه کلات مورد بی مهری قرار کرفته است . چرا قلعه کلات یا قلعه زایر خصرخان اهرمی که تنها قلعه مورد استفاده مبارزین تنگستانی در جنگ جهانی اول و سند مبارزات مردم تنگستان اقداماتی برای آن انجام نمی شود. این اثر حتی در جاده اتوبان بوشهر عسلویه و سایر جاده های منتهی به اهرم تابلوی های معرفی و مسیر ( قهوه ای رنگ) ندارد.در این بنا خبری از نورپردازی و استفاده کاربردی مانند موزه نیست.
    واقعا چرا؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *