خانه / خبرها / حریم دژ برازجان رعایت شده است

حریم دژ برازجان رعایت شده است

پاسخ به یک خبر در خصوص ساخت و ساز در حریم دژ برازجان
در پی انتشار اخباری در یکی از کانالهای خبری در خصوص ساخت و ساز در حریم دژ برازجان ، روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر پس از اطلاع از موضوع با پیگیری انجام شده و مستندات لازم نسبت به ادعای این رسانه اعلام می کند که ضوابط عرصه و حریم مصوب کاروانسرای مشیرالملک (دژ برازجان)  فاصله ۴ و نیم متری در نظر گرفته شده است و قانونی مبنی بر ۱۵ متر وجود ندارد .


مجوز صادره مطابق با ضوابط عرصه و حریم مصوب کاروانسرای مشیرالملک (دژ برازجان) صادر شده است و مجری آن می بایست مطابق با محوز صادره اقدام نماید و هرگونه عملیات خارج از موضوع صادره تخطی از قوانین اعلام می گردد و با نامبرده برخورد قانونی صورت می پذیرد.
در این مجوز صادر شده برای این بنا، نوع سازه و ارتفاع آن نیز طبق مصوبات حریم درجه یک کاروانسرای مشیر الملک درج شده است و نوع آن نیز گفته شده است که باید سازه قابل جمع آوری و سبک باشد .
همچنین در بخشی از مجوز صادره برای رعایت منظر کاروانسرا نظر کارشناسان را دخیل دانسته و تمامی موارد لازم طبق قانون صورت پذیرفته است .
از رسانه های اطلاع رسانی خواهشمندیم جهت جلوگیری از تشویش اذهان عمومی ، از درج چنین اخبار با اطلاعات اشتباه امتناع نمایند و قبل از درج چنین اخباری برای کسب اطلاعات از روابط‌عمومی این اداره کل استعلام لازم را صورت دهند .

◀️ روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر

Share in whatsapp «به اشتراک گذاری در واتس آپ»

همچنین ببینید

کشف سه شی تاریخی فرهنگی در بندر سیراف+تصاویر

کشف سه شی تاریخی فرهنگی در بندر سیراف مدیر پایگاه ملی میراث‌فرهنگی سیراف از کشف سه شی تاریخی فرهنگی در این بندر خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *