خانه / خبرها / خدمت به مردم در دستگاه های اداری با احیای امر به معروف و نهی از منکر و عمل به آن صورت می گیرد + تصاویر

خدمت به مردم در دستگاه های اداری با احیای امر به معروف و نهی از منکر و عمل به آن صورت می گیرد + تصاویر

خدمت به مردم در دستگاه های ادارای با احیای امر به معروف و نهی از منکر و عمل به آن صورت می گیرد

محمد حسین ارسطو زاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر این اداره کل در جلسه ای که با حضور تیم بازرسی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر برگزار شد گفت : خدمت به مردم و احترام متقابل در فضای اداری بسته به احیای معروف ها و جلوگیری از عمل به منکرهاست .

 

ارسطو زاده اضافه کرد : انجام امر به معروف و نهی از منکر باید از درون خانواده شکل بگیرد چون اعضای خانواده ای که از درون خود احترام گذاشتن و راه صحیح پرورش را پیدا می کنند به نحو شایسته می توانند اصول اخلاقی تاثیر گذار و درست را در جامعه پیاده کرده و احترام متقابل را حفظ نمایند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان با اشاره به اهمیت تکریم ارباب رجوع در نظام اداری تصریح کرد : دوستی و محبت منجر به حفظ حرمت ها میشود ودیدگاه ما نباید صرفا سلبی ، بلکه باید ایجابی هم باشد.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین جعفری مسول امور فرهنگی و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اداره کل ضمن تبریک به مناسبت ایام مبارک دهه کرامت گفت : همه ما با اجرای درست امر به معروف و نهی از منکر راه تکامل را سریعتر پیدا کرده و اجرایی شدن موضوع با عمل و اجرای اصولی این فریضه صورت می پذیرد که تشکیل چنین  ستادی در دستگاه های اجرایی یک فرصت است .

رضا موحدی رییس تیم بازرسی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در این جلسه  با اشاره به سنت و سیره اهل بیت علیهم السلام در چگونگی عملی نمودن انجام معروف ها و عدم عمل به منکرات افزود : نیاز هر جامعه و خانواده فراهم نمودن زمینه های تربیتی بر اساس موازین شرع  و اسلام بوده و باید مصادیق این موضوعات معرفی شود و می توان دید تاثیر گذاری امر به معروف و نهی از منکر به قدری نشانگر و بالا بوده که جوامع غربی هم به آن پرداخته اند.

موحدی در پایان گفت : بهتر است دستگاه های اجرایی استان معروف های تاثیر گذار را شناسایی کرده و نسبت به تقویت آن اقدام نمایند وهمچنین با معرفی و شناخت منکرها از شایع شدن آن در بین کارکنان دستگاه جلوگیری کنند که در این راه تشویق و تقدیر افراد عمل کننده ، بی تاثیر نخواهد بود.

Share in whatsapp «به اشتراک گذاری در واتس آپ»

همچنین ببینید

تصویب 15 نقشه نوسازی در بافت تاریخی بوشهر

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی بوشهر از تصویب 15 نقشه نوسازی در بافت تاریخی بوشهر خبر داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *