خانه / خبرها / دیدار رئیس کنسولگری قزاقستان با سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر

دیدار رئیس کنسولگری قزاقستان با سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر

دیدار رئیس کنسولگری قزاقستان در استان هرمزگان با سرپرست اداره کل میراث فرهنگی بوشهر

محمد حسین ارسطو زاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر در دیدار با رییس کنسولگری قزاقستان گفت : در عصر کنونی تغییرات و تحولات در حوزه روابط مشترک بین المللی صورت پذیرفته ولی اشتراکات فرهنگی ، تاریخی و ارزشی هنوز که هنوز است اعتبار خود را حفظ کرده و می تواند نقش محوری را ایفا کند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر با اشاره به اشتراکات تاریخی و فرهنگی دو کشور ، خواست خود را حفظ و توسعه مبادلات فرهنگی دانست و بر گسترش این مناسبات تاکید کرد.

ارسطو زاده ادامه داد : استان بوشهر می تواند بعنوان استان مقصد و معین در بین پنج استان جنوبی کشور باشد که برای اولین بار بصورت مستقیم تبادل توریست می نماید و این کار باید از طریق بخش خصوصی دو کشور صورت پذیرد که مورد استقبال رئیس کنسولگری قزاقستان هم قرار گرفت.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی بوشهر افزود : می شود با اجرای برنامه های فرهنگی ، هنری و برپایی نمایشگاه های مختلف به زنده نگه داشتن این پیوند و قرابت فرهنگی کمک نمود.

رئیس کنسولگری کشور قزاقستان در پایان با برشمردن پتانسیل بالای استان بوشهر در حوزه گردشگری تاریخی ، فرهنگی و طبیعی گفت : با توجه به اینکه در قزاقستان مردم گاهی اوقات دمای ۲۰ درجه زیر صفر را تجربه می کنند این آب و هوای بوشهر را یک پتانسیل خوب گردشگری می دانم و از علاقمندی خود به این آب و هوا گفتند.پایان////

Share in whatsapp «به اشتراک گذاری در واتس آپ»

همچنین ببینید

تمدید تعطیلی موزه های بوشهر

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی بوشهر از تمدید تعطیلی موزه های استان خبر داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *