خانه / خبرها / سامانه اعلام خسارت در وزارت میراث فرهنگی راه اندازی شده است

سامانه اعلام خسارت در وزارت میراث فرهنگی راه اندازی شده است

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر روز پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ ماه به بازدید از مراکز اقامتی استان بوشهر پرداخت .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر در این بازدید که از ۸ مرکز اقامتی و هتل ها صورت پذیرفت لزوم رعایت موارد بهداشتی تاکید شد .

محمدحسین ازسطوزاده ضمن رعایت کامل الزامات بهداشتی در مراکز اقامتی استان تاکید کرد و گفت : «رعایت پروتکل های بهداشتی تجویز شده برای مبارزه با ویروس کرونا ملزم به رعایت آن هستیم و نباید در آن سهل انگاری صورت پذیرد ».

او ادامه داد : « توصیه های انجام شده در این برهه زمانی از عدم انجام تردد و سفرهای غیر ضروری در سراسر کشور است ».

مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر ضمن اینکه استان بوشهر همه ساله میزبان جمع کثیری از هموطنان عزیز بویژه در ایام نوروز بوده گفت :« تا پیش از انشتار ویروس کرونا با تدابیر ویژه و با شور و هیجان در سطح استان و دستگاههای زیربط مشغول هماهنگی برای نوروزی خوشایند برای مسافران و ساکنان محترم این استان بوده ایم ولی با توجه به وضعیت موجود ،سلامتی هموطنان عزیز بر هر چیز دیگری برای ما اولویت دارد از اینرو کمیته ملی مبارزه با ویروس کرونا در سطح کشور تکشیل شده است» .

ارسطوزاده در خصوص این کمیته در سطح استانی بیشتر گفت و تشریح کرد : « این کمیته در تمامی مراکز و اماکن عمومی گردشگری با ستاد خدمات سفر در هم ادغام و تشکیل شده است تا با رویکردی جدید و جدی از انتشار این ویروس جلوگیری شود » .

محمدحسین ارسطو زاده همچنین در این بازدید با جمعی از اعضای انجمن حرفه ایی هتلداران نشستی برگزار کرد و به تبادل نظر در خصوص رویکرد مراکز اقامتی استان بوشهر پرداخت وآخرین وضعیت و شرایط موجود را ارزیابی و مورد بررسی قراردادند .

او در این نشست ضمن توجه به دغدغه های فعالین حوزه گردشگری گفت : « توجه به کسب و کار فعالین حوزه گردشگری  از اهمیت ویژه ایی برخوردار است و از این رو پیشنهاداتی در جهت جبران خسارت به وزارتخانه متبوع شده است که تا حصول نتیجه پیگیر آن هستیم » .

ارسطوزاده با اعلام این خبر که وزارت میراث فرهنگی نیز اقداماتی را برای تعیین میزان خسارت صورت داده گفت : « از سوی معاون محترم گردشگری کشور نیز سامانه ایی به آدرس myst.mcth.ir معرفی شده است تا تمامی تاسیسات گردشگری با مراجعه به این سایت ضمن ثبت اطلاعات ، میزان خسارت را نیز درج نمایند ».

محمدحسین ارسطوزاده با اشاره به برخی مصوبات در خصوص تعطیلی مراکز اقامتی غیر رسمی خبر داد و اعلام کرد : « برابر مصوبات ستاد مرکزی خدمات سفر هر گونه اسکان در اقامتگاههای غیر رسمی ، مدارس ، پارکها ، کمپ ها ، حسینه ها ، مساجد ، خانه های مسافری و امثال آن ممنوع بوده » .

او از دیگر تصمیمات در این برهه زمانی و ایام نوروز نیز گفت و ادامه داد : « برگزاری مراسم نوروزگاه و جشن هایی که باعث تجمع افراد شود اکیدا ممنوع است وبا خاطیان برخورد قانونی خواهد شد » .

مدیرکل میراث فرهنگی با تاکید برتشدید نظارتها در سطح استان تشریح کرد : « تیم های نظارتی ویژه ایی تشکیل شده است و با نظارت بر اماکن و تاسیسات گردشگری در سطح استان و خدمات بین راهی در جهت کنترل ویروس کرونا تلاش خواهیم کرد و در این خصوص نیز به دنبال کسب اختیارات ویژه ایی برای این تیم نظارتی هستیم».

محمدحسین ارسطوزاده در پایان با اهتمام دولت محترم در جهت جبران خسارت گفت : « دولت محترم و وزارتخانه متبوع با اهتمام ویژه ایی در جهت جبران خسارت هستند و تدابیر ویژه ایی برای نیل به این هدف به کار بسته اند که با همراهی همه مردم به آن خواهیم رسید » .

 

Share in whatsapp «به اشتراک گذاری در واتس آپ»

همچنین ببینید

کشف سه شی تاریخی فرهنگی در بندر سیراف+تصاویر

کشف سه شی تاریخی فرهنگی در بندر سیراف مدیر پایگاه ملی میراث‌فرهنگی سیراف از کشف سه شی تاریخی فرهنگی در این بندر خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *