خانه / خبرها / سه نشان برتر موزه ها به استان بوشهر رسید

سه نشان برتر موزه ها به استان بوشهر رسید

در مراسم روز جهانی موزه‌ها اتفاق افتاد:
کسب سه عنوان برتر توسط فعالین موزه‌های استان بوشهر

در مراسم بزرگداشت روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث فرهنگی از موزه‌های برتر و فعالین این حوزه تجلیل به‌عمل آمد که سه عنوان برتر به همراه تندیس یادبود به فعالین موزه‌های بوشهر اهدا شد.

این آیین که به همت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری کشور در مجموعه فرهنگی – تاریخی نیاوران برگزار شد از ایرج نبی‌پور برای جمع‌آوری و راه‌اندازی موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس تقدیر به عمل آمد و این موزه به عنوان یکی از موزه‌های برتر در حوزه موزه‌های مشارکتی برگزیده شد.

در ادامه از نصرالله ابراهیمی و علی ذاکری به عنوان مدیران اجرایی برتر سازمان میراث فرهنگی به پاس فعالیت در حوزه حفظ و معرفی میراث فرهنگی کشور به ویژه پروژه راه‌اندازی موزه منطقه‌ای بوشهر تقدیر به‌عمل آمد.

مراسم بزرگداشت روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث فرهنگی که چهارشنبه ۱ خرداد در مجموعه فرهنگی – تاریخی نیاوران با موزه‌داران کشور، نماینده دفتر یونسکو مستقر در ایران، رییس شورای بین‌الملی موزه‌ها در ایران، معاون میراث فرهنگی و مدیر کل موزه‌ها سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد و از برترین‌ها در حوزه موزه‌داری کشور تجلیل به‌عمل آمد.

گفتنی است سه موزه سازمانی و یک موزه مشارکتی، تحت نظارت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان بوشهر فعالیت می‌کنند و همه روزه پذیرای علاقمندان به فرهنگ و آثار باستانی کشور هستند و با اتمام پروژه موزه منطقه‌ای بوشهر در آینده نزدیک این موزه نیز برای بازدید علاقمندان بازگشایی می‌شود.  

Share in whatsapp «به اشتراک گذاری در واتس آپ»

همچنین ببینید

ساماندهی 1000 اثر تاریخی منقول در موزه منطقه ای خلیج فارس

محمد حسین ارسطو زاده مدیر کل میراث فرهنگی بوشهر : «”۱۰۰۰ اثر تاریخی منقول” در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *