خانه / خبرها / مجلسی تاریخی آل عصفور بوشهر در سال جاری احیا و به بهره برداری می رسد+تصاویر

مجلسی تاریخی آل عصفور بوشهر در سال جاری احیا و به بهره برداری می رسد+تصاویر

مجلسی تاریخی آل عصفور بوشهر در سال جاری احیا و به بهره برداری می رسد

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر ، مدیر کل اوقاف و امور خیریه و معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی از مسجد تاریخی جمعه و مجلسی آل عصفور بازدید کردند.

امام جمعه بوشهر در حاشیه این بازدید گفت : مسجد تاریخی جمعه بوشهر یادگار مبارزات دلیر مردان بوشهری با استعمار انگلیس بوده که اولین جنبش ها و مبارزات از همین مسجد شکل گرفته است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر خاطر نشان کردند : شیخ حسن آل عصفور اولین پرچمدار مبارزه با استعمار انگلیس بوده  که  این مسجد و بنای مجلسی همجوار مسجد  از آثار و افتخارات جهان تشیع می باشد و می طلبد که جهت مرمت آن تلاش شود .

نصرالله ابراهیمی معاون میراث فرهنگی هم در پایان این بازدید با اشاره به اهمیت حفظ آثار و ابنیه های تاریخی به جا مانده از بزرگان دینی استان افزود : امیدواریم با همکاری و تعاملی که فی ما بین اداره کل اوقاف و امور خیریه و همچنین هییت امنای مسجد جمعه با این اداره کل صورت گرفته بتوانیم تا پایان سال جاری مجلسی تاریخی آل عصفور که محل برگزاری مراسمات آیینی و مذهبی است را احیا و مرمت نماییم.

 

Share in whatsapp «به اشتراک گذاری در واتس آپ»

همچنین ببینید

تصویب 15 نقشه نوسازی در بافت تاریخی بوشهر

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی بوشهر از تصویب 15 نقشه نوسازی در بافت تاریخی بوشهر خبر داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *