خانه / خبرها / محمد حسین ارسطو زاده مدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی : جشنواره اقوام فرصتی برای تبادل فرهنگ ها و اتحاد اقوام ایرانی و یکپارچگی دلهاست.

محمد حسین ارسطو زاده مدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی : جشنواره اقوام فرصتی برای تبادل فرهنگ ها و اتحاد اقوام ایرانی و یکپارچگی دلهاست.

محمد حسین ارسطو زاده مدیر کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی : جشنواره اقوام فرصتی برای تبادل فرهنگ ها و اتحاد اقوام ایرانی و یکپارچگی دلهاست.
محمد حسین ارسطو زاده مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان در خصوص حضور هنرمندان و صنعتگران بوشهری در جشنواره فرهنگ اقوام ایرانی در لرستان گفت : حضور در چنین رویدادهایی به علاقمندان و گردشگران این فرصت را می دهد تا بهتر و بیشتر با فرهنگ ، آیین و قابلیت های گردشگری هر نقطه از کشور آشنا شوند و بوشهر هم از این قضیه مستثنی نبوده و با ظرفیت بالای گردشگری و تاریخی خود در دو بخش موسیقی و صنایع دستی در این جشنواره حضور یافته است.
ارسطو زاده اضافه کرد : همکاران ما در این رویداد با حضور خود و معرفی جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی در کنار موسیقی غنی و پر محتوای بوشهری و صنایع دستی فاخر این استان موجبات تبادل فرهنگ و آشنایی با بوشهر و بوشهری را فراهم آورده اند.
او ادامه داد : برگزاری چنینی جشنواره هایی سبب احیای فرهنگ ها می شود ، آداب و رسومی که شاید با گذر زمان کمرنگ شده باشند را دوباره با جلوه های ویژه در کنار دیگر اقوام مختلف که بعضا قرابت فرهنگی بالایی دارند را با یکدیگر پیوند می دهد و این مهم می تواند در آینده توسعه گردشگری را بدنبال داشته باشد و به تبع آن موجبات رشد اقتصادی یک ملت و منطقه را فراهم آورد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر از استقبال بازدیدکنندگان از غرفه صنایع دستی و گردشگری این استان گفت و تاکید کرد که این استقبال نشان می‌دهد که استان بوشهر با توجه به ظرفیت های خوب در همه زمینه ها می‌تواند بعنوان مقصدی نو برای گردشگران تعریف شود.
ارسطو زاده در پایان تاکید کرد : ما در برنامه تدوینی جامع گردشگری استان با دقت و ریزبینی ، تمام جوانب و زوایای توسعه ای در حوزه گردشگری و صنایع دستی را بررسی کرده و یکی از آن موارد همین جشنواره ها و رویدادهاست که کمک شایانی به معرفی جاذبه ها و ظرفیت های هر استان در مبحث گردشگری و صنایع دستی می کند و امیدواریم در آینده بتوانیم با گره زدن فرهنگ های بومی مناطق به همدیگر شاهد رونق این صنعت پایدار بوده و با توسعه همه جانبه آن به این حرکت سرعت ببخشیم . پایان ////

Share in whatsapp «به اشتراک گذاری در واتس آپ»

همچنین ببینید

کاهش 61 درصدی پرواز بوشهر در نوروز امسال

سکینه سالاری سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه گذاری بوشهر : «از تاریخ 25 / 12/98 تا 5/1/99 پرواز های استان نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته کاهش داشته است.»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *