خانه / خبرها / موزه منطقه ایی خلیج فارس امسال به بهره برداری خواهد رسید+تصاویر

موزه منطقه ایی خلیج فارس امسال به بهره برداری خواهد رسید+تصاویر

موزه منطقه ایی خلیج فارس امسال به بهره برداری خواهد رسید

محمد حسین ارسطو زاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر ضمن بازدید از پروژه موزه منطقه ایی خلیج فارس گفت : برای تکمیل این موزه تامین اعتبار شده و امسال به بهره بردای خواهد رسید .

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ادامه داد : این موزه در محل کنسولگری انگلیس ، واقع در منطقه دوم دریایی و بصورت مشارکتی در مراحل پایانی خود است و طبق برنامه زمانبندی و با تاکیدات دکتر مونسان و موافقت معاون میراث فرهنگی سازمان به زودی به موزه های استان اضافه خواهد شد .

محمدحسین ارسطو زاده مراحل باقی مانده در این موزه را شامل تکمیل طرح داخلی ، طراحی و چیدمان ویترین ها و اشیا ، آماده سازی فضای نمایشگاهی و تکمیل بخشی از تاسیسات برشمرد و اضافه کرد : این مراحل تا حدودی حساس بوده و به همین جهت بیشترین نظارت ممکن را در این زمینه داریم و امیدواریم با توجه به برنامه زمانبندی امسال به اتمام برسد  .

ارسطوزاده همچنین از مشخصات این موزه گفت : این موزه با مساحتی بالغ بر ۱۵۰۰ متر مربع در دو طبقه و با بیش از ۳۵۰ شی تاریخی و همچنین سالن نمایشگاهی ، پذیرایی و کافی شاپ می تواند بستر مناسبی را برای جذب هر چه بیشتر گردشگر داشته باشد .

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی با بیان اینکه موزه منطقه ایی فاز یک خواهد بود ، تشریح کرد : فاز دوم این منطقه با توجه به اعتبارات مصوب در سفر ریاست جمهوری به بوشهر صورت خواهد پذیرفت که شامل فضای سبز و همچنین ساماندهی محوطه به صورت چند منظوره خواهد بود .

محمدحسین ارسطو زاده در پایان با اشاره عمارت کلاه فرهنگی نیز گفت : این عمارت که در فاصله نزدیکی از موزه منطقه ایی قرار گرفته نیز در برنامه مطالعاتی جهت مرمت قرار خواهد گرفت و بعنوان یک موزه در کنار موزه منطقه ایی به فعالیت خود ادامه خواهد داد . پایان / / /

Share in whatsapp «به اشتراک گذاری در واتس آپ»

همچنین ببینید

راه اندازی سامانه مشترک کنترل نقشه در بافت تاریخی بوشهر

مسول پایگاه میراث فرهنگی بافت تاریخی شهر بوشهر از راه اندازی سامانه مشترک کنترل نقشه در استان خبر داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *