خانه / خبرها / پنجمین کارگروه تخصصی صنایع دستی در استان برگزار شد + تصاویر

پنجمین کارگروه تخصصی صنایع دستی در استان برگزار شد + تصاویر

سعید زرین فر معاون امور اقتصادی و هماهنگی استاندار  در پنجمین کارگروه تخصصی صنایع دستی در بوشهر گفت : در چند سال اخیر شاهد پیشرفت صنایع دستی بوشهر از لحاظ کمی و کیفی در سطح ملی بوده ایم که به همین لحاظ کار گروهی را در این خصوص تشکیل داده و مزیت چنین کارگروهی این است که همه دستگاه های مرتبط با صنایع دستی از نزدیک جهت مرتفع نمودن موانع و مشکلات پیش روی این حوزه در استان ارائه راهکار نمایند و به حل آن کمک کنند.

زرین فر ادامه داد :  در آینده نزدیک اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی با هماهنگی با اتاق بازرگانی یک انجمن صنایع دستی را در این اتاق تشکیل دهند که خروجی این کار کمک خواهد کرد فروش ،  عرضه و بازاریابی جهت حمایت از تولید صنعتگران هم استانی با شتاب بیشتر و هم افزایی بهتری صورت پذیرد.

 

او افزود : هر کدام از شهرستان های استان می‌توانند با همکاری شهرداری ها یک مرکز تولید و عرضه محصولات صنایع دستی داشته باشند که در طول سال به طور مستمر و مداوم فعالیت داشته باشد.

محمدحسین ارسطوزاده مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی  در این جلسه تصریح کرد : ما در حال تدوین برنامه‌ای هدفمند با چشم‌انداز محلی ،  ملی و بین‌المللی هستیم که تجربه محلی و ملی را به خوبی داشته و با کم و کیف آن آشنایی داریم و در تلاشیم در این برنامه جامع با شناسایی ظرفیت ها و طرح های توسعه ای در حوزه های گردشگری و صنایع دستی به گسترش فضای مطلوب بازار یابی و عرضه محصولات تولیدی استان در سطح  بین المللی برسیم.

ارسطو زاده اضافه کرد : صنایع دستی بوشهر بصورت تخصصی و با کیفیت تولید و عرضه می شود که می تواند در بازارهای جهانی حرف برای گفتن داشته باشد.

لیلا رحیمی معاون صنایع دستی استان هم با اشاره به رضایت به روی آوردن صنعتگران در سال های اخیر به تولید کارهای خلاقانه و فاخر بیان داشت :  صنایع دستی بوشهر جایگاه اش را در کشور پیدا کرده است و ما به دنبال این هستیم که صادرات محصولات تولیدی صنایع دستی استان را به سمتی ببریم که بدون واسطه و به صورت مستقیم باشد و از این طریق سود بیشتری نصیب صنعتگران شود.

او در پایان افزود :  بالاترین آموزش ما در حوزه روستایی است و به دنبال این هستیم که با  تفاهم و همراهی دهیاران استان ، دوره های آموزشی را به صورت گسترده تر برگزار کنیم که متعاقب این موضوع درصد اشتغال زایی بانوان در روستاها افزایش خواهد یافت.

Share in whatsapp «به اشتراک گذاری در واتس آپ»

همچنین ببینید

کاهش 61 درصدی پرواز بوشهر در نوروز امسال

سکینه سالاری سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه گذاری بوشهر : «از تاریخ 25 / 12/98 تا 5/1/99 پرواز های استان نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته کاهش داشته است.»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *