خانه / خبرها / مونسان : استان بوشهر ظرفیت های بالای گردشگری دارد .

مونسان : استان بوشهر ظرفیت های بالای گردشگری دارد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر ، علی‌اصغر مونسان  روز دوشنبه پس از بازدید از برخی جاذبه های تاریخی و گردشگری شهرستان عسلویه و کنگان با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت بالای گردشگری است اظهار داشت: استان بوشهر در زمینه بناهای تاریخی، طبیعت زیبا و سواحل خلیج فارس دارای ظرفیت‌های بی‌نظیری است.

معاون رئیس جمهور، بندر سیراف را یکی از بنادر و شهرهای تاریخی مهم کشور دانست و افزود: بندر سیراف در استان بوشهر از ظرفیت‌های مهم گردشگری کشور محسوب می‌شود که باید با تخصیص اعتبارات ملی، استانی و اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر  در احیاء این بندر تاریخی برنامه‌ریزی خوبی صورت داد .

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری،  ظرفیت گردشگری استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: اکنون وضعیت گردشگری استان بوشهر بد نیست ولی باید در جذب گردشگر داخلی و خارجی به ویژه بناهای تاریخی از جمله سیراف تلاش کرد.

مونسان، قلعه نصوری کنگان را یکی از قابلیت‌های دیگر گردشگری استان بوشهر دانست و خاطر نشان کرد: قرار شد قلعه نصوری به بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری واگذار شود چراکه این قلعه می‌تواند در بحث اشتغال زایی بسیار موثر واقع شود و شهر را رونق دهد.

وی، با اشاره به بسته حمایتی دولت در زمینه سرمایه‌گذاری در گردشگری تصریح کرد: ظرفیت قانونی از طریق ضوابط ماده 27 قانون بودجه برای حمایت از سرمایه‌گذاران فراهم شده که به ما اجازه می‌دهد بناهای تاریخی غیرنفیس به بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری واگذار شود.

معاون رئیس جمهور افزود: علاوه بر آن تسهیلات اعتباری از طریق صندوق توسعه ملی به سرمایه‌گذاران پرداخت می‌شود که بخش خصوصی بتواند با حمایت در این عرصه سرمایه‌گذاری کند.

مونسان از اجرای پروژه‌های گردشگری مهم در استان‌ها خبر داد و تصریح کرد: پروژه‌های مهم گردشگری در استان‌ها در جریان است که نشان می‌دهد حمایت دولت از سرمایه‌گذاران خوب بوده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: امید می‌رود با افتتاح پروژه‌های گردشگری در حال اجراء جهشی دیگر در حوزه گردشگری در کشور ایجاد شود.

همچنین ببینید

رئیس‌جمهوری متن اولویت‌های 34گانه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری‌ و صنایع‌دستی را ابلاغ کرد

به پیوست حکم انتصاب وزیر رئیس‌جمهوری متن اولویت‌های 34گانه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری‌ و صنایع‌دستی را …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *