خانه / خبرها / موزه منطقه ای خلیج فارس در مراحل پایانی عملیات ساختمانی+تصاویر

موزه منطقه ای خلیج فارس در مراحل پایانی عملیات ساختمانی+تصاویر

بازدید مدیرکل دفتر عملکرد،بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان میراث فرهنگی کشور از موزه منطقه ایی خلیج فارس

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر ، صبح امروز سید رحمت‌الله رئوف حنان مدیرکل بازرسی سازمان میراث فرهنگی کشور با همراهی نصرالله ابراهیمی معاون میراث فرهنگی استان بوشهر از پروژه در حال احداث موزه منطقه ایی خلیج فارس بوشهر بازدید کردند .

 

در این بازدید رئوف حنان ضمن ابراز خرسندی از وضعیت پروژه ، ساخت این موزه را یکی از مهمترین پروژه های استان دانست و گفت : استان بوشهر با توجه به تاریخ کهنی که دارد نیازمند چنین موزه ایی است تا بتواند تاریخ خود را بهتر و متمرکز به نمایش بگذارد .

مدیرکل بازرسی میراث فرهنگی کشور ادامه داد : فرهنگ و تمدن ایران و حفاظت از آن یکی از وظایف مهم سازمان است و ما باید تمام توان خود را بکار بگیریم که در یک محیطی اینچنین هم فرهنگ و تاریخ را در یک مکانی با معماری بومی به مردم نشان دهیم و برای آیندگان به ارث بگذاریم تا نسل های بعد از ما نیز گذشته را بهتر بشناسند ، زیرا تاریخ درس عبرت است .

نصرالله ابراهیمی معاون میراث فرهنگی استان نیز با توضیحاتی درباره این پروژه گفت : این یکی از موزه های فاخر جنوب کشور خواهد بود که تماما سعی شده است از فناوری های نوین روز دنیا در نمایش اشیا در آن بکار گرفته شود .

ابراهیمی همچنین از وضعیت روند پروژه گفت : این پروژه مراحل پایانی عملیات ساختمانی خود را طی می کند و در حال تامین اعتبار جهت خرید تجهیزات هستیم که سعی کنیم این پروژه را بهمن ماه افتتاح و به بهره برداری برسانیم .

 

در این موزه از اولین کشتی جنگی ایران به نام پرسپولیس نیز بازدید بعمل آمد . این کشتی جنگی حدود 100 سال پیش خریداری شد و سال 1385 هجری شمسی لاشه این کشتی از زیر آب بیرون کشیده شد و در محوطه این موزه به نمایش گذاشته شده است .پایان

 

همچنین ببینید

معاون رییس جمهور ورییس سازمان میراث فرهنگی : تشکل ها ، بخش خصوصی و فعالان گردشگری در تصمیم گیری ها ورود پیدا کنند

اولین جلسه شورای سیاست‌گذاری گردشگری، با حضور مجامع و تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری و به ریاست …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *