خانه / خبرها / دژ برازجان در انتظار سرمایه گذار

دژ برازجان در انتظار سرمایه گذار

نشست سرپرست و معاون میراث فرهنگی استان بوشهر با مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر .

در این نشست که به منظور تعیین و تکلیف چندین بنای تاریخی و فرهنگی استان بوشهر با مالکیت اوقاف استان بوشهر در محل اداره کل میراث فرهنگی برگزار شد به بیان مشکلات و مطالبات مردمی پیرامون دژ برازجان ، کاروانسرای دالکی ، وضعیت بقعه میر محمد حنفیه خارگ پرداخته شد .

ارغوان مهدی زاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی در ابتدا به بیان برخی مطالبات مردمی در شهرستان دشتستان پیرامون دژ برازجان(کاروانسرای مشیرالملک) و کاروانسرای دالکی پرداخت و گفت : میراث فرهنگی تا حدودی از اعتبارات دریافتی خود در این دو کاروانسرا ورود کرده است و هم اکنون با توجه به سیاست های سازمانی جهت واگذاری به بخش خصوصی امکان هزینه مجدد در آن وجود ندارد .

مهدی زاده ادامه داد : این نشست جهت به توافق رسیدن و تفاهم دو جانبه در راستای اهداف کلی نظام و شعار سال صورت گرفته و امیدواریم که بتوانیم با یک حرکت رو به جلو مطالبات مردمی را پاسخگو باشیم .

نصرالله ابراهیمی معاون میراث فرهنگی استان بوشهر نیز از چندین مرحله مرمت در این دو کاروانسرا گفت و ادامه داد : وظیفه ذاتی سازمان میراث فرهنگی مرمت و احیا است ولی این اماکن در اختیار اداره کل اوقاف استان می باشد و دستورالعمل های سازمانی میراث در حد استحکام بخشی می تواند در این آثار تاریخی هزینه کند.

حجت السلام والمسلمین اسماعیل پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان گفت : سال قبل نیز جلسه ایی به همین منظور در فرمانداری دشتستان صورت گرفت و تصمیماتی اتخاذ گردید که به توافقاتی نیز رسیدیم .

اسماعیل پور ادامه داد : ما موافق با مشارکت بخش خصوصی هستیم که شکر خدا امسال دستورالعمل جدیدی در جهت واگذاری کاروانسراها داریم و روند واگذاری را تسهیل کرده ایم و سرمایه گذار می تواند ورود کند .

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر اضافه کرد : طرح های توجیهی برای این کاروانسراها باید با کاربری که میراث معرفی می کند هم خوانی داشته باشد تا این یک شروع تعاملی بین این دو اداره کل باشد و امید که این تفاهم ادامه دار باشد .

در پایان با تفاهم صورت گرفته بین اداره کل میراث فرهنگی و اداره کل اوقاف مقرر گردید اداره کل میراث فرهنگی ضمن بررسی این دو کاروانسرا ، کاربری هایی را تعریف کند و پس از آن اطلاع رسانی جهت جذب سرمایه گذار برای کاروانسرای مشیرالملک و دالکی اقدامات لازم صورت پذیرد / / / پایان

 

همچنین ببینید

ارسطو زاده : خلیج فارس نعمت گردشگری استان بوشهر است +تصاویر

مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر از ظرفیت های دریایی استان در بخش گردشگری گفت : …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *