خانه / خبرها / بقعه میرمحمد حنفیه مرمت خواهد شد

بقعه میرمحمد حنفیه مرمت خواهد شد

بقعه میرمحمد حنفیه مرمت و بازسازی خواهد شد

نشست سرپرست و معاون میراث فرهنگی استان بوشهر با مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر .

در این نشست که به منظور تعیین و تکلیف چندین بنای تاریخی و فرهنگی استان بوشهر با مالکیت اوقاف استان بوشهر در محل اداره کل میراث فرهنگی برگزار شد به بیان مشکلات و مطالبات مردمی جزیره خارگ پیرامون بقعه میر محمد حنفیه خارگ نیز پرداخته شد .

ارغوان مهدی زاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی با توجه به قدمت این بقعه در جزیره خارگ گفت : این بقعه قدمتی بالای 800 سال دارد و معماری و کاشی کاری های آن منحصر بفرد است که تا امروز نیز میراث فرهنگی استان بوشهر چندین مرحله در این بقعه مرمت و بازسازی صورت داده است و با این تفاسیر و با توجه به مالکیت این بنا که در اختیار اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر می باشد نیازمند مشارکت در امر مرمت و بازسازی هستیم .

مهدی زاده ادامه داد : نماینده میراث فرهنگی در جزیره خارگ با رایزنی هایی که با شرکت نفت داشته است توانسته تا حدودی جذب اعتبار جهت ساماندهی برخی از مشکلات این بقعه متبرکه داشته باشد و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد .

حجت السلام والمسلمین اسماعیل پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت : چندی پیش با هماهنگی های صورت گرفته و با همراهی نماینده میراث فرهنگی جزیره خارگ برای بررسی وضعیت این بقعه متبرکه رفتیم که در نوع خود قدمت و معماری آن کم‌نظیر است.

اسماعیل پور ادامه داد : بلافاصله جلسه با فرمانداری بوشهر تشکیل شد و پس از آن با سازمان اوقاف و امور خیریه کشور وارد رایزنی شده ایم که اعتباری جهت ساماندهی آن قرار دهند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر اضافه کردند : از تمام فرصت ها جهت ترمیم و مرمت و ساماندهی این بقعه تاریخی فرهنگی بهره خواهیم گرفت.

نصرالله ابراهیمی معاون میراث‌فرهنگی استان بوشهر نیز در پایان با اعلام این موضوع که در اعتبارات امسال نیز برای این بقعه در نظرگرفته  شده است گفت : این مشارکت دوجانبه می تواند مسیر مرمت و توسعه صنعت گردشگری مذهبی را رونق بیشتری دهد/ / /پایان

همچنین ببینید

پاکسازی محوطه تاریخی بنگسار بندر تاریخی سیراف در روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی + تصاویر

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *