خانه / خبرها / تخصیص 52 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی معاونت صنایع دستی استان در سال 97

تخصیص 52 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی معاونت صنایع دستی استان در سال 97

تخصیص 52 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی معاونت صنایع دستی در سال 97

به گفته لیلا رحیمی معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر در خصوص تخصیص اعتبارات اشتغال زایی حوزه صنایع دستی  در سال گذشته ، 52 میلیارد ریال اعطای تسهیلات مشاغل خانگی و اشتغال روستایی و عشایری به صنعتگران استان صورت گرفته است.

رحیمی گفت : پیش بینی ما در سال گذشته جذب اعتبار 70 میلیارد ریالی در این حوزه بود که توانستیم 52 میلیارد ریال از این رقم را جذب و برای 353 نفر فعال در حوزه صنایع دستی ایجاد اشتغال نماییم.

معاون صنایع دستی استان با اشاره به تعداد پرونده های تشکیل شده متقاضیان تسهیلات تصریح کرد : سال گذشته در سه موضوع اعتباری ، جهت متقاضیان تسهیلات اشتغال زایی حوزه صنایع دستی 290 تشکیل پرونده صورت پذیرفت که جمعا 237 پرونده تسهیلات گیرنده داشتیم و در این بین متقاضیان مشاغل خانگی مستقل با 186 پرونده بیشترین گیرنده این تسهیلات بودند و در ادامه اشتغال روستایی و عشایری با 36 پرونده و مشاغل خانگی پشتیبان با 15 پرونده تخصیص تسهیلات داشتند .

رحیمی در پایان افزود : این معاونت آمادگی این را دارد به منظور پویایی فعالیت های صنعتگران استان و کم نمودن دغدغه شغلی و رسیدن به درآمد پایدار بر اساس قوانین موجود از آنان حمایت و از هیچ تلاشی در این زمینه دریغ نورزد. پایان / / /

همچنین ببینید

پاکسازی محوطه تاریخی بنگسار بندر تاریخی سیراف در روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی + تصاویر

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *