خانه / خبرها / روابط عمومی یک شغل اداری نیست بلکه یک شوق اداری است

روابط عمومی یک شغل اداری نیست بلکه یک شوق اداری است

 

حامد آبزن. اردیبهشت 98
روز جهانی روابط عمومی و ارتباطات روزی است که باید بدانیم با یک شغل طرف نیستیم ، بلکه با شروع یک تعهد توأم با تخصص در راه پیوند آن با علم و هنر روبرو هستیم .
مرحوم دکتر نطقی بنیانگذار علم روابط عمومی در ایران می گفت : روابط عمومی یک شغل اداری نیست بلکه یک شوق اداری است ، چرا که تمامی فعالان در این حوزه با عشق، شور و نشاط، بهره گیری از تکنولوژی روز و ایده های نو و همچنین تزریق هنر و تفکر خلاق در حوزه‌ی اداری گام برمی‌دارند و روحشان با ایستایی و سکون منافات دارد.
فعالیت در این حوزه یک دل نه که صد دل می خواهد . آنچنانی که در اوج آرامش در صحنه صحنه مراسمات ، نشست ها ، گردهمایی ها ، نمایشگاه ها و . . . این قلب روابط عمومی ها است که از نگرانی می تپد و با اندیشه های عمیق در جستجوی نواقصات به بهتر شدن فضا می اندیشد و در پایان این روابط عمومی است که در ذهن خود به تحلیل و بررسی می پردازد که فردا باید بهتر از امروز باشد.
روابط عمومی یک قلب می خواهد با عشق که از آرمان‌ها و نگرش های سازمانی در مقابل مردم دفاع کند و از مطالبات مردمی در مقابل سازمان تمام قد بایستد .
باید عاشق فعالیت روابط عمومی و ارتباطات باشی و نشان دهی که توانستن یک فعل نیست بلکه یک ایده ایست که با جان و دل به ثمره نشستن آن می اندیشی .
روابط عمومی امروز یک شغل نیست بلکه یک ویژگی اخلاقی انسانی است که همانند یک بذر کاشته شده رشد می کند و تو در بهترین مسیر ممکن به تعالی رسیدن می اندیشی .
روابط عمومی یک ایدئولوژی است که باید دنیای سخت و خشن سازمانی را به محیطی لطیت و همراه با آرامش تبدیل کند.
روابط عمومی باید یک پل مستحکم از صبر و بردباری باشد و آینه ایی تمام نما و شفاف برای هر آنچه که رخ می دهد .

روز جهانی روابط عمومی و ارتباطات را به همه همکاران عزیزم در تمامی ادارات و سازمانها تبریک و شادباش عرض می کنم و امیدوارم که در زندگی با ارتباط قوی و موثر و روابط عمومی بالا به بهترین موفقیت ها و دست آوردهای شیرین دست یابید .پایان

همچنین ببینید

ارسطو زاده : خلیج فارس نعمت گردشگری استان بوشهر است +تصاویر

مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر از ظرفیت های دریایی استان در بخش گردشگری گفت : …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *