خانه / خبرها / سه نشان برتر موزه ها به استان بوشهر رسید

سه نشان برتر موزه ها به استان بوشهر رسید

در مراسم روز جهانی موزه‌ها اتفاق افتاد:
کسب سه عنوان برتر توسط فعالین موزه‌های استان بوشهر

در مراسم بزرگداشت روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث فرهنگی از موزه‌های برتر و فعالین این حوزه تجلیل به‌عمل آمد که سه عنوان برتر به همراه تندیس یادبود به فعالین موزه‌های بوشهر اهدا شد.

این آیین که به همت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری کشور در مجموعه فرهنگی – تاریخی نیاوران برگزار شد از ایرج نبی‌پور برای جمع‌آوری و راه‌اندازی موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس تقدیر به عمل آمد و این موزه به عنوان یکی از موزه‌های برتر در حوزه موزه‌های مشارکتی برگزیده شد.

در ادامه از نصرالله ابراهیمی و علی ذاکری به عنوان مدیران اجرایی برتر سازمان میراث فرهنگی به پاس فعالیت در حوزه حفظ و معرفی میراث فرهنگی کشور به ویژه پروژه راه‌اندازی موزه منطقه‌ای بوشهر تقدیر به‌عمل آمد.

مراسم بزرگداشت روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث فرهنگی که چهارشنبه 1 خرداد در مجموعه فرهنگی – تاریخی نیاوران با موزه‌داران کشور، نماینده دفتر یونسکو مستقر در ایران، رییس شورای بین‌الملی موزه‌ها در ایران، معاون میراث فرهنگی و مدیر کل موزه‌ها سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد و از برترین‌ها در حوزه موزه‌داری کشور تجلیل به‌عمل آمد.

گفتنی است سه موزه سازمانی و یک موزه مشارکتی، تحت نظارت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان بوشهر فعالیت می‌کنند و همه روزه پذیرای علاقمندان به فرهنگ و آثار باستانی کشور هستند و با اتمام پروژه موزه منطقه‌ای بوشهر در آینده نزدیک این موزه نیز برای بازدید علاقمندان بازگشایی می‌شود.  

همچنین ببینید

رئیس‌جمهوری متن اولویت‌های 34گانه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری‌ و صنایع‌دستی را ابلاغ کرد

به پیوست حکم انتصاب وزیر رئیس‌جمهوری متن اولویت‌های 34گانه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری‌ و صنایع‌دستی را …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *