خانه / خبرها / مراسم معارفه سرپرست جدید اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر + تصاویر

مراسم معارفه سرپرست جدید اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر + تصاویر

ارسطوزاده سرپرست جدید میراث فرهنگی بوشهر شد
دوشنبه 13 خرداد 1398

جلسه معارفه سرپرست جدید اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر صبح امروز با حضور علی حاجی شیزری مدیرکل توسعه منابع انسانی و رفاه سازمان ، محمود صادقی مشاور اجرایی و سرپرست حوزه معاونت توسعه مدیریت سازمان و سعید زرین فر معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری بوشهر در محل اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر برگزار شد .

محمود صادقی مشاور اجرایی و سرپرست حوزه معاونت توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات از خدمات ارزنده و ماندگار سرکار خانم مهدی زاده در دوره معاونت و سرپرستی اداره کل قدردانی کرد و گفت : عملکرد اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر در دوره سرپرستی مهدی زاده بسیار مثبت و خوب بوده و همگان بر این مهم آگاه هستیم و با رصد و گزارشات واصله شاهد روند مثبت این تیم مدیریتی بوده ایم .

صادقی ادامه داد : عملکرد خوب و مثبت سرکار خانم مهدی زاده باعث شده است که امروز بعنوان یک سرمایه ارزشمند مورد تقدیر قرار گیرد و در آینده نزدیک در بخش دیگری در سنگر خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد .

مشاور اجرایی و سرپرست حوزه معاونت توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور اضافه کرد : آقای ارسطوزاده نیز یکی از نیروهای خلاق ، نخبه و با تجربه در بدنه این سازمان است که با توجه به تجارب ارزشمند و شایسته ایشان در پایگاه جهانی شوشتر و معاونت میراث فرهنگی استان خوزستان ، جناب دکتر مونسان شخصا مصاحبه ای داشتند که مورد قبول واقع شدند و امروز بعنوان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر خدمتتان معرفی می گردند .

در ادامه علی حاجی شیزری مدیر کل توسعه منابع انسانی و رفاه سازمان میراث فرهنگی کشور نیز از نقش دیپلماسی سازمان میراث فرهنگی در موضوع تحریم ها گفت : بهترین ابزار برای مقابله با چنین شرایطی اهدافی است که سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آن را اجرا می کند و این یک ظرفیت بالقوه و بالفعل است که می شود استفاده ابزاری از آن داشته باشیم .

شیزری ادامه داد : نگاه ما در این سازمان یک نگاه متبلور شده با بیانات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاوتی است که جز به جز سازمان با این نوع اقتصاد همخوانی لازم و کافی را دارد .

حاجی شیزری همچنین از تخصص نیروهای اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر گفت که : در این سازمان 169 نیرو مشغول به کار هستند و از این نیروها 60 نیروی کارشناسی و 30 نیروی کارشناسی ارشد مشغول به فعالیت هست و این نشان می دهد که این اداره کل دارای سرمایه انسانی بالایی است و باید از این ظرفیت استفاده کرد .

مدیر کل توسعه منابع انسانی و رفاه سازمان میراث فرهنگی کشور افزود : آقای ارسطوزاده از نخبگان این سازمان است که با مدیریت خوب این بزرگوار و همکارانشان در سیل اخیر خوزستان توانستند شرایط بحرانی را بدون خسارت به آثار تاریخی پشت سر بگذارند .

علی حاجی شیزری نیز در پایان با تشکر از زحمات خانم مهدی زاده گفت : سرکار خانم مهدی زاده در دوران تصدی معاون صنایع دستی جهش خوبی در توسعه و ترویج داشتند و کارهای ماندگاری را در این حوزه از خود به جای گذاشتند و امروز نیز در پست سرپرستی این مهم ادامه دار بوده است و بعنوان پیشنهاد در یک پست مدیریتی در بدنه سازمان و یا یک استان دیگر از این سرمایه مهم نیروی انسانی خود استفاده خواهیم کرد .

سعید زرین فر معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری بوشهر ضمن خیر مقدم خدمت مهمانان و قبولی طاعات و عبادات همکاران در ابتدای جلسه بیان کرد : میراث فرهنگی موضوع مهم هویتی ماست که این هویت امروز با بحث اقتصادی نیز گره خورده است و هر روز پررنگتر نیز می شود .

زرین فر ادامه داد : اگر به مسائل فرهنگی و ملی توجه نکنیم که یکی از آنها عدم حفظ میراث فرهنگی و هویتی و انتقال آن به نسل آینده خواهد بود که تبعات بدی را در پیش خواهد داشت .

معاون استانداری بوشهر همچنین از اقتصاد در حوزه گردشگری گفت : بحث اقتصادی بسیار مهم است که گاها برخی کشورها بدون داشتن پتانسیل های تاریخی توانسته اند بهترین عملکرد را در این موضوع داشته باشند که توسعه کشوری نیز برای آنها داشته است .

سعید زرین فر از پتانسیل بالای گردشگری و استفاده مناسب آن با توجه به برنامه ها گفت و اضافه کرد : باید برای توسعه تمام ظرفیت ها را دید زیرا ظرفیتهای ما ملی و فراملی است هرچند امکانات در حد یک استان هم نیست اما با یک برنامه منسجم و کار شده باید عمل کرد و از ظرفیت همه همکاران و ادارات استانی بهره جست .

معاون استاندار بوشهر همچنین از فعالیت های چندسال اخیر میراث فرهنگی استان در بحث صنایع دستی و میراث فرهنگی و همچنین گردشگری گفت : صنایع دستی که فراموش شده بود احیا شد و بعضا نشان ملی و جهانی دریافت کردند . در بحث میراث فرهنگی چندین عمارت و قلعه مرمت و بازسازی شده است . در بحث گردشگری نیز زیرساخت های خوبی توسعه یافته است و همه این عملکردها با نگاه مثبت مدیران ارشد استانی به این اداره کل و تلاش و همت کارکنان مجموعه میراث فرهنگی  و همدلی آنان با هم بوده است .

محمدحسین ارسطوزاده سرپرست جدید اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر استانهای جنوبی را یک ترکیب خوب برای توسعه گردشگری بیان کرد و گفت : باید از این پتانسیل با توجه به اینکه هم در بحث دریا و هم در بحث قرابتهای تاریخی همخوانی خوبی در نوار جنوب کشور وجود دارد با یگانگی و ترکیب شاهد اتفاقات خوبی باشیم .

ارسطو زاده اضافه کرد: ما همه در این سازمان یک خانواده هستیم و با هم در کنار هم اتفاقات خوبی را رقم خواهیم زد .

سرپرست جدید اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر همچنین از حمایت بخش خصوصی گفت : در این مسیر نیز برای کمک گرفتن از بخش خصوصی تمام توان خود را بکار می گیریم تا مسیر ورود این بخش را نیز تسهیل نماییم زیرا معتقدیم که ما به کمک این بخش نیازمندیم و باید آنها را تقویت کنیم .

ارسطوزاده از برنامه های آتی خود در این استان گفت و اضافه کرد : ماهیت ما یک ماهیت فرابخشی است و همانگونه که ما برنامه توسعه گردشگری را تدوین می کنیم و بعنوان متولی آن را مدیریت می کنیم ، خود نیز سهم و نقشی در پیشبرد آن داریم .

ارغوان مهدی زاده سرپرست پیشین اداره کل در این جلسه گفت : تشکر میکنم از مدیریت عالی استان و مجموعه معاونین که در همه زمینه ها یاری رسان بنده بودند.

اگر اتفاق مثبتی در مجموعه میراث فرهنگی استان شکل گرفته تلاش همه همکاران بوده و کمترین نقش متعلق به من می باشد از حسن نظر و اعتماد ریاست محترم سازمان تشکر ویژه دارم و امیدوارم امانت دار خوبی بوده باشم.

در اینجا از همه مدیران کشوری که با تعامل سازنده با اداره کل استان موجبات پیشرفت و پیشبرد کارها را فراهم نمودند تشکر میکنم .

در پایان از بخش خصوصی که همیشه همراه و همیار مجموعه میراث فرهنگی بودند سپاسگزاری می کنم و آرزوی توفیقات عالیه در همه سطوح را جهت فرد فرد همکاران از خداوند سبحان خواستارم . پایان / / / /

همچنین ببینید

رئیس‌جمهوری متن اولویت‌های 34گانه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری‌ و صنایع‌دستی را ابلاغ کرد

به پیوست حکم انتصاب وزیر رئیس‌جمهوری متن اولویت‌های 34گانه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری‌ و صنایع‌دستی را …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *