خانه / خبرها / حال صنایع دستی استان خوب است + تصاویر

حال صنایع دستی استان خوب است + تصاویر

حال صنایع دستی استان خوب است

لیلا رحیمی معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گفت : با برنامه ریزی های صورت گرفته در این حوزه حال صنایع دستی استان خوب است.

رحیمی با اشاره به روز جهانی صنایع دستی در روز دهم ژوئن و بیستم خرداد افزود : این روز بزرگ را به همه فعالان ، صنعتگران و تلاشگران این عرصه صمیمانه تبریک میگویم و معاونت صنایع صنایع دستی استان به منظور بزرگداشت این روز و هفته صنایع دستی نسبت به برگزاری برنامه های خاص این حوزه اقدام خواهد کرد .

معاون صنایع دستی استان تصریح کرد : ما بمناسبت این هفته  برای سه گروه سنی کودکان ، جوانان و پیشکسوتان صنایع دستی استان ورکشاپ های جداگانه ای را برنامه ریزی کرده که در تاریخ 21 خرداد ماه دوره یک روزه آموزش سفال جهت کودکان ، 22 خرداد دوره یک روزه آموزش ساخت زیور آلات جهت جوانان و آیین تجلیل و تقدیر از پیشکسوتان صنایع دستی استان و برگزاری نشست صمیمانه با آنها را خواهیم داشت که دوره های آموزشی در محل گالری معاونت صنایع دستی استان صورت می پذیرد.

وی ادامه داد : همچنین از تاریخ بیست خرداد شاهد برپایی دونمایشگاه خواهیم بود که یکی از نمایشگاه ها در محل گالری سوره با عنوان آوای دستان زنان جنوب در خصوص تولیدات خلاقانه در بشقاب های حصیری خواهد بود و همزمان نمایشگاهی دیگر در محل موسسه فرهنگی هنری مدرسه سعادت به منظور عرضه محصولات صنایع دستی صنعتگران استان از ساعت 30/ 18 الی 22 جهت بازدید و خرید علاقمندان دایر می باشد.

رحیمی اضافه کرد :  که در این هفته به غیر از موارد ذکرشده مسابقه عکاسی از محصولات صنایع دستی را درسطح استان خواهیم داشت که برندگان با هدایای نقدی مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

معاون صنایع دستی استان در پایان گفت : هدف مجموعه معاونت صنایع دستی و بالاتر اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان تلاش جهت معرفی محصولات صنایع دستی استانی به خارج از مرزهاست و امیدواریم بتوانیم در بازار جهانی به جایگاهی که شایسته این موضوعست دست یابیم که با تلاشی که من از همه فعالین در این حوزه میبینم این مهم دور از انتظار نیست.

همچنین ببینید

رئیس‌جمهوری متن اولویت‌های 34گانه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری‌ و صنایع‌دستی را ابلاغ کرد

به پیوست حکم انتصاب وزیر رئیس‌جمهوری متن اولویت‌های 34گانه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری‌ و صنایع‌دستی را …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *