خانه / خبرها / موزه منطقه ایی خلیج فارس امسال به بهره برداری خواهد رسید+تصاویر

موزه منطقه ایی خلیج فارس امسال به بهره برداری خواهد رسید+تصاویر

موزه منطقه ایی خلیج فارس امسال به بهره برداری خواهد رسید

محمد حسین ارسطو زاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر ضمن بازدید از پروژه موزه منطقه ایی خلیج فارس گفت : برای تکمیل این موزه تامین اعتبار شده و امسال به بهره بردای خواهد رسید .

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ادامه داد : این موزه در محل کنسولگری انگلیس ، واقع در منطقه دوم دریایی و بصورت مشارکتی در مراحل پایانی خود است و طبق برنامه زمانبندی و با تاکیدات دکتر مونسان و موافقت معاون میراث فرهنگی سازمان به زودی به موزه های استان اضافه خواهد شد .

محمدحسین ارسطو زاده مراحل باقی مانده در این موزه را شامل تکمیل طرح داخلی ، طراحی و چیدمان ویترین ها و اشیا ، آماده سازی فضای نمایشگاهی و تکمیل بخشی از تاسیسات برشمرد و اضافه کرد : این مراحل تا حدودی حساس بوده و به همین جهت بیشترین نظارت ممکن را در این زمینه داریم و امیدواریم با توجه به برنامه زمانبندی امسال به اتمام برسد  .

ارسطوزاده همچنین از مشخصات این موزه گفت : این موزه با مساحتی بالغ بر 1500 متر مربع در دو طبقه و با بیش از 350 شی تاریخی و همچنین سالن نمایشگاهی ، پذیرایی و کافی شاپ می تواند بستر مناسبی را برای جذب هر چه بیشتر گردشگر داشته باشد .

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی با بیان اینکه موزه منطقه ایی فاز یک خواهد بود ، تشریح کرد : فاز دوم این منطقه با توجه به اعتبارات مصوب در سفر ریاست جمهوری به بوشهر صورت خواهد پذیرفت که شامل فضای سبز و همچنین ساماندهی محوطه به صورت چند منظوره خواهد بود .

محمدحسین ارسطو زاده در پایان با اشاره عمارت کلاه فرهنگی نیز گفت : این عمارت که در فاصله نزدیکی از موزه منطقه ایی قرار گرفته نیز در برنامه مطالعاتی جهت مرمت قرار خواهد گرفت و بعنوان یک موزه در کنار موزه منطقه ایی به فعالیت خود ادامه خواهد داد . پایان / / /

همچنین ببینید

حضور هنرمندان و صنعتگران بوشهری در جشنواره فرهنگ اقوام ایرانی لرستان + تصاویر

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری  و صنایع دستی هنرمندان و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *