خانه / خبرها / بوشهر از دیر باز دروازه ورود گردشگر به کشور بوده است

بوشهر از دیر باز دروازه ورود گردشگر به کشور بوده است

بوشهر از دیرباز دروازه ورود گردشگر به کشور بوده است

محمد حسین ارسطو زاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر در گفتگوی رادیویی خود با صدا و سیمای استان گفت : بوشهر از دیر باز دروازه ورود گردشگر به کشور بوده  و مردم بوشهر به خوبی با آیین و سنت گردشگر و گردشگرپذیری آشنا بوده اند .

ارسطوزاده با بیان رشادتهای مردمان این استان در برخورد با متجاوزان به آب و خاک این سرزمین افزود : سوابق رفتاری و عملکرد ساکنین این دیار به خوبی بیانگر این است که با بیگانه ای که از سر دوستی قدم به استان می گذاشته و بیگانه متجاوز رفتار متناسب داشته اند .

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی در ادامه تصریح کرد : فرهنگ منطقه با دریا و دریا نوردی ریشه عمیق دارد و ورود اغلب مسافران و گردشگران از طریق دریا بوده ، که وجود کنسولگری های متعدد مصداق عینی این واقعیت می باشد.

ارسطوزاده اضافه کرد : ظرفیت و پتانسیل استان بوشهر در حوزه گردشگری بسیار بالا بوده و می طلبد مردم در قالب بخش خصوصی با مشاوره از ادارات و دستگاه های اجرایی وارد کار شوند و بوشهر و بوشهری را بیشتر و بهتر معرفی کنند که بی شک و بی تردید در جهت رونق این صنعت تاثیر گذاری زیادی خواهد داشت .

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی با اشاره به ظرفیت بالای صنایع دستی استان که هرکدام از این محصولات معرف یک قومیت از لحاظ غنای فرهنگی در آداب و رسوم  است ادامه داد : سیاست دولت و کشور بر توسعه گردشگری است هرچند که موضوع گردشگری دولتی نبوده و تمام موفقیت های ما در این حوزه با همت بخش خصوصی صورت پذیرفته ، که در همین راستا به منظور ارتقای سطح فعالیت های خود از نظر کمی و کیفی می توانند تسهیلات فنی و اعتباری را در این خصوص دریافت کنند.

ارسطو زاده در پایان گفت : فرهنگ گردشگری باید توسعه یابد که این فرهنگ بخوبی در بین مردم استان وجود دارد و شاخصه اصلی آنها مهمان نوازی است.

 

 

 

 

همچنین ببینید

گردشگری عسلویه در مسیر توسعه + تصاویر

  رضوان حیدری  رییس گروه گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *