خانه / خبرها / ارسطو زاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی : موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس در عمارت دهدشتی تلفیق و نماد علم و هنر بوشهر است +تصاویر

ارسطو زاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی : موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس در عمارت دهدشتی تلفیق و نماد علم و هنر بوشهر است +تصاویر

ارسطو زاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی : موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس در عمارت دهدشتی تلفیقی از نماد علم و هنر بوشهر است.

محمد حسین ارسطو زاده سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در بازدید از موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس بوشهر در عمارت دهدشتی گفت : وجود جلوه های عمیق هنر بوشهری با رنگبندی و معماری خاص در کنار اشیا و کالاهای تاریخ پزشکی بوشهر این موزه را تلفیق و نماد علم و هنر استان نموده است .

ارسطو زاده با بیان این نکته که کیفیت بخشی به موزه های استان از برنامه های این اداره کل است افزود : موزه ها حافظ هویت های بازمانده از تاریخ و فرهنگ هر قوم و منطقه بوده که باید در حفظ ، نگهداری و معرفی آنها بیشتر تلاش نمود .

میلاد آزموده مدیر موزه خلیج فارس در حاشیه این بازدید گفت : با تلاش های صورت پذیرفته  تجهیزات مورد نیاز خریداری شده و در حال الکترونیکی کردن موزه هستیم که امیدواریم در آینده ای نزدیک این اتفاق صورت پذیرد و همچنین تلاش ما براین است که موزه را به ثبت جهانی برسانیم .

 

 

همچنین ببینید

گردشگری عسلویه در مسیر توسعه + تصاویر

  رضوان حیدری  رییس گروه گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *