خانه / خبرها / برنامه های هفته گردشگری در استان بوشهر اجرا شد

برنامه های هفته گردشگری در استان بوشهر اجرا شد

3 اقامتگاه بومگردی در هفته گردشگری افتتاح گردید
هفته گردشگری سالانه در کشور از 5 مهرماه مصادف با روز جهانی گردشگری آغاز و تا 12 مهر ماه بعنوان هفته گردشگری شناخته می شود . از این رو در این هفته برنامه های متنوعی در جهت توسعه هرچه بیشتر صنعت گردشگری در کشور صورت می پذیرد.


محمدحسین ارسطوزاده سرپرست اداره کل میراث فرنگی،گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر ضمن گرامیداشت این هفته از برنامه های اجرا شده گفت : با توجه به شعار امسال ( آموزش ، مهارت ، اشتغال ) سعی شد که برنامه های با همین محوریت صورت پذیرد که در این راستا برنامه های آموزشی همچون عکاسی ، نقاشی ، تاریخ شناسی ، بافت تاریخی و ابنیه ها و . . . در سراسر استان برگزار گردید..
ارسطوزاده ادامه داد : در بحث های فرهنگی نیز با حضور سمن ها و برخی ادارات در پاکسازی محوطه های تاریخی و سواحل برنامه هایی را اجرا کردیم که حضور پرشور سازمانهای مردم نهاد را در این بخش شاهد بودیم..
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی بوشهر با بیان اهمیت جایگاه بومگردی ها و نقش آن درتوسعه صنعت گردشگری اظهار کرد : در هفته گردشگری ما شاهد افتتاح 3 اقامتگاه بومگردی بودیم که میزان رشد اشتغال خوبی را دراین زمینه داشته اییم.
او همچنین ادامه داد : اقامتگاه بومگردی آهید شهر کنگان با 2000 میلیون ریال سرمایه گذاری با اشتغال 2 نفر ، اقامتگاه بومگردی محتشم شهر ابپخش با سرمایه گذاری 800 میلیون ریال و اشتغال 2 نفر ، اقامتگاه بومگردی پیسو در بندر رستمی با سرمایه گذاری 2000 میلیون ریال و اشتغال 2 نفر از جمله پروژه های مهم در این هفته بودند که افتتاح و به بهره برداری رسیدند.
او اضافه کرد : رشد و توسعه بومگردی ها می تواند زمینه توسعه صنعت گردشگری را با خدماتی که ارائه می دهند گسترش دهد و برنامه آتی ما نیز برای توسعه اقامتگاهها در استان بوشهر است
محمد حسین ارسطو زاده در پایان با بیان نقش موثر این سرمایه گذاری در این حوزه گفت : استان بوشهر ، استان مستعدی برای گردشگری است و باید در این زمینه سرمایه گذاری شود و بسته های سرمایه گذاری و ارائه آن صورت پذیرد و مسیر سرمایه گذاری تسهیل دهیم .

همچنین ببینید

ارسطو زاده : خلیج فارس نعمت گردشگری استان بوشهر است +تصاویر

مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر از ظرفیت های دریایی استان در بخش گردشگری گفت : …