خانه / خبرها / اطلاعیه مهم(اطلاع رسانی در خصوص ثبت بناهای تاریخی دارای مالک خصوصی در چهار محل بافت تاریخی بوشهر)

اطلاعیه مهم(اطلاع رسانی در خصوص ثبت بناهای تاریخی دارای مالک خصوصی در چهار محل بافت تاریخی بوشهر)

بدینوسیله مجموع بناهای تاریخی مشخص شده در چهار محل بافت تاریخی شهر بوشهر، محله کوتی، دهدشتی، بهبهانی و شنبدی(مطابق با تصویر پایین) واقع در استان بوشهر، شهرستان بوشهر معرفی می شود.

با عنایت به مطالعات کارشناسی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر، آثار تاریخی نامبرده در تصویر، از نظر ویژگی های تاریخی و هنری، معماری و فرهنگی واجد شرایط ثبت در فهرست آثار ملی ایران می باشند.
بدین منظور در راستای اجرای ماده ۵ آئین نامه اجرایی قانون راجع به حفظ آثار ملی مصوب ۱۳۰۹ شمسی، چنانچه به تصمیم این اداره کل اعتراض دارید، ظرف مدت یک ماه با اطلاع از این آگهی، اعتراض خود را مستند و به صورت مکتوب به این اداره کل اعلام فرمائید تا مورد رسیدگی قرار گیرد.
در ضمن مالکین و متصرفین قانونی آثاری که در فهرست آثار به ثبت می رسد، ضمن حفظ حقوق مالکانه مطابق ماده واحده مصوبه ۲۸ بهمن ۱۳۷۱ مجلس شورای اسلامی که در تاریخ دوم اسفند ماه ۱۳۷۱ به تایید شورای محترم نگهبان رسیده است، از حمایت های قانونی ذیل برخوردار می شوند:
الف)- در صورت ثبت اماکن در فهرست آثار ملی، این اداره کل علاوه بر مساعدت فنی و کارشناسی در حفاظت و تعمیرات آنها، بخشی از هزینه های مربوطه را پرداخت خواهد کرد.
ب)- ثبت اثر در فهرست آثار ملی، هیچگونه خللی در مالکیت یا تصرف آن وارد نمی نماید.

جهت دانلود روی فایل زیر کلیک کنید

 دانلود۸

Share in whatsapp «به اشتراک گذاری در واتس آپ»

همچنین ببینید

میراث‌فرهنگی تنگستان مورد حمایت دادگستری این شهرستان است

رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان تنگستان گفت: «میراث‌فرهنگی تنگستان مورد حمایت دادگستری این شهرستان است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *