خانه / خبرها / تعیین مسیر گردشگری آثار تاریخی پایگاه های میراث فرهنگی بوشهر

تعیین مسیر گردشگری آثار تاریخی پایگاه های میراث فرهنگی بوشهر

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر از تعیین مسیر گردشگری آثار تاریخی پایگاه های میراث فرهنگی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر، جلسه بررسی برنامه ها و اقدامات پایگاه های ملی میراث فرهنگی استان با حضور مدیران این پایگاه ها برگزار شد.

محمدحسین ارسطوزاده مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر در این جلسه به تشریح فعالیت های انجام شده پایگاه های ملی استان پرداخت و گفت: «اقدامات خوب و ارزشمندی در راستای ساماندهی، مرمت و استحکام بخشی آثار تاریخی استان انجام شده که این اقدامات باید تدوام پیدا کند.»

او افزود: «برنامه های پیش رو باید برای تقویت گردشگری در مسیر محدوده پایگاه های ملی استان تدوین شود و همچنین در کنار این فعالیت ها حفاظت از ابنیه ها و محوطه های تاریخی نیز با برنامه های علمی و عملی در دستور کار مدیران پایگاه ها قرار بگیرد.»

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر حفظ آثار تاریخی کاخ های بردک سیاه و چرخاب، گوردختر، کوشک اردشیر و قلعه نصوری را یکی از اولویت های مهم پایگاه ها دانست و تاکید کرد: «هر کدام از این آثار یک هویت ملی است که باید به طور جدی و با شناسایی نقاط آسیب پذیر، در راستای تثبیت و مرمت آنان تلاش کرد.»

در پایان مقرر شد که مسیر گردشگری در کاخ های هخامنشی دشتستان، محوطه های تاریخی سیراف و بافت قدیم بندر بوشهر با تکمیل نورپردازی و نصب تابلوهای راهنما تعیین شود.

Share in whatsapp «به اشتراک گذاری در واتس آپ»

همچنین ببینید

ارزیابان یونسکو از کاروانسرای مشیرالملک برازجان بازدید کردند

مشاور وزیر و مسول ثبت میراث‌جهانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «با ادامه روند مرمت، کاروانسرای مشیرالملک برازجان می‌تواند با احیای مجدد به یک سمبل تاریخی و فرهنگی جهانی برای بوشهر، ایران، آسیا و خاورمیانه تبدیل شود.»

یک نظر

  1. درود
    باز هم آثار تاریخی تنگستان و قلعه کلات مورد بی مهری قرار کرفته است . چرا قلعه کلات یا قلعه زایر خصرخان اهرمی که تنها قلعه مورد استفاده مبارزین تنگستانی در جنگ جهانی اول و سند مبارزات مردم تنگستان اقداماتی برای آن انجام نمی شود. این اثر حتی در جاده اتوبان بوشهر عسلویه و سایر جاده های منتهی به اهرم تابلوی های معرفی و مسیر ( قهوه ای رنگ) ندارد.در این بنا خبری از نورپردازی و استفاده کاربردی مانند موزه نیست.
    واقعا چرا؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *