خانه / خبرها / تولید ماسک در روستای ملی عبابافی

تولید ماسک در روستای ملی عبابافی

کارگاه عبابافی روستای بحیری خط تولید خود را به ساخت ماسک تغییر داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر ، لیلا رحیمی با اعلام این خبر گفت : «روستای بحیری که امسال بعنوان روستای ملی عبابافی کشور معرفی شد ، خط تولید عبابافی خود را به تولید ماسک تبدیل کرد تا در این شرایط به همیاری مردم کمک کند ».

لیلارحیمی معاون صنایع دستی استان بوشهر در ادامه افزود : « تمامی صنعتگران عباباف روستا در این کارگاه بصورت تمام وقت مشغول به ساخت ماسک هستند که پس از تهیه و تولید آن توسط نهادهای بهداشتی و نظارتی جهت استرلیزه شدن با دستگا اتوکلاو منتقل شده و برای استفاده عموم عرضه می شود » .

او همچنین از میزان تولید گفت و اظهار داشت : « روزانه بیش از ۱۵۰۰ ماسک  در این کارگاه تولید می شود که تا حدودی نیاز اقلام بهداشتی را تامین می کند ».

لیلارحیمی در پایان با تاکید بر همیاری و هم افزایی در کنترل و پیشگیری از ویروس کرنا گفت :«تمامی جامعه صنعتگران با عزمی راسخ برای ریشه کن شدن این ویروس در کنار مردم خواهند بود و امیدواریم که با هم بتوانیم برگ زرینی را در کارنامه صنایع دستی کشور اضافه کنیم ».

Share in whatsapp «به اشتراک گذاری در واتس آپ»

همچنین ببینید

نشست هم‌اندیشی فعالان گردشگری در بوشهر برگزار شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر گفت: «بوشهر ظرفیتی فوق‌العاده برای حضور و پذیرش مسافران و گردشگران جام جهانی در قطر را دارد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *