خانه / خبرها / 132مورد پلمب و تعطیلی خانه مسافری

132مورد پلمب و تعطیلی خانه مسافری

در طی چند روز اخیر ۱۳۲ مورد خانه مسافری(مبله) پلمب شده اند که برخی از این موارد خانه شخصی خود را به مسافرین اجاره داده بودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر ، محمدحسین ارسطوزاده با اعلام این خبر گفت : « گزارشات مردمی که از طریق سامانه تلفنی ۳۳۳۲۳۱۷۷ در جهت شکایات مردمی از تاسیسات گردشگری و گزارش خانه مسافری غیرمجاز دریافت شده است بالغ بر ۲۲۹ گزارش تا روز جمعه ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۸ بوده است ».

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر ادامه داد :« بازرسین این اداره کل با همراهی دستگاههای قضایی و انتظامی جمعا ۲۴۷ ماموریت به محل ها و آدرس های اعلام شده داشته اند و اقدامات لازم را انجام داده اند که بعضا به تعطیلی ، تخلیه و یا پلمب واحد های مذکور انجامیده است».

او در ادامه نیز گفت :«از این تعداد ماموریت ۵۳ مورد پلمب و ۷۹ مورد تعطیلی خانه مسافری غیرمجاز داشته ایم ».

محمدحسین ارسطوزاده مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر از مردم خواست که با این کمیته همکاری لازم را داشته باشند و اظهار داشت :«افرادی در این وضعیت مبادرت به اجاره منازل شخصی خود به مسافرینی که از شهرهای آلوده به استان آمده اند ،داشته اند که نه تنها باعث ناراحتی همسایه ها بلکه باعث ایجاد ترس و استرس همگانی شده اند و از مردم خواهش میکنیم که همکاری کنند و تا عادی شدن شرایط و قبل از اخذ مجوز منازل خود را بصورت مسافری اجاره ندهند».

ارسطوزاده در پایان از مردم خواست تا بهترین و امن ترین راه را برای مقابله با ویروس کرونا پیش بگیرند و گفت : « بهترین راه برای پیشگیری و مقابله با این ویروس ، خودداری از مسافرتهای غیرضروری است ، هرچند که ما چندین بار تاکید کرده اییم هیچگونه خدمات گردشگری در استان بوشهر به مسافران داده نمی شود و تمامی اقامتگاهها تا اطلاع ثانوی تعطیل است ، اما افرادی متاسفانه به این استان مسافرت کرده اند که پیشنهاد می کنیم با توجه به شرایط کنونی به شهر و خانه خود برگردند تا شرایط به روال عادی بازگردد ».

Share in whatsapp «به اشتراک گذاری در واتس آپ»

همچنین ببینید

نشست هم‌اندیشی فعالان گردشگری در بوشهر برگزار شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر گفت: «بوشهر ظرفیتی فوق‌العاده برای حضور و پذیرش مسافران و گردشگران جام جهانی در قطر را دارد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *