برگزاری نشست تخصصی با محوریت بزرگداشت هفته میراث‌فرهنگی در بوشهر

برگزاری نشست تخصصی با محوریت بزرگداشت هفته میراث‌فرهنگی در بوشهر

نشست تخصصی با محوریت بزرگداشت روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث‌فرهنگی در بوشهر برگزار شد.

نشست تخصصی با محوریت بزرگداشت روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث‌فرهنگی در بوشهر برگزار شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر، گالیا حق‌پرست امروز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ گفت: در راستای بزرگداشت هفته میراث‌فرهنگی و روز جهانی موزه ها، نشستی با حضور معاونین اداره کل متبوع، اساتید، دانشجویان و علاقه‌مندان به مبحث موزه و موزه داری در محل سالن جلسات موزه منطقه‌ای خلیج‌فارس برگزار شد.

 

مدیر موزه منطقه‌ای خلیج‌فارس افزود: محوریت این نشست نقش موزه‌ها در اعتلای هویت ملی و حیات شهری بود که با حضور دکتر محمدرضا قلی‌زاده عضو هیأت علمی دانشگاه خلیج فارس و مدیر پیشین موزه پارس شیراز برگزار شد.

 

او ادامه داد: در ابتدای جلسه مهدی بسارده مسئول امور موزه‌های استان پس از تبریک روز جهانی موزه و خوشامدگویی به حضار، به نقش توسعه موزه ها در استان اشاره کرد.

 

حق‌پرست بیان کرد: دکتر قلی‌زاده، سخنران اصلی این نشست با تجربه ۱۵ سال مدیریت موزه پارس در ادامه به نقش و اهمیت موزه‌ها در بالابردن دانش و آگاهی تاریخی مردم و شهر نشینی پرداخت و

موزه‌ها را مکمل هویت ملی و تاریخی ایران دانست.

 

مدیر موزه منطقه‌ای خلیج‌فارس در پایان تصریح کرد : سخنران ویژه نشست پس از ذکر کاربری و انواع و اقسام موزه‌ها، بر توجه ویژه به این مراکز فرهنگی تاریخی تأکید و نقش پژوهش محور موزه‌ها برای ایجاد راهکارهای مناسب در بالا بردن جایگاه پژوهشی آنها را، به منظور بهره‌وری بهتر با اهمیت ارزیابی کرد.انتهای پیام/

منوی دستیابی
کنتراست رنگ
اندازه متن
برجسته کردن مطالب
بزرگنمایی